Seka Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Seka Park Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Seka Park Nerede – Nasıl Gidilir? – Kocaeli Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Seka Park Hakkında; Seka Park’ta Neler Bulunuyor?

Kocaeli ilinin Merkezinde Deniz Kenarında bir sahil boyunca uzanan bir Kent Parkıdır  desek yanlış olmaz.  Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projelerinden biri olan eski Seka Kâğıt Fabrikası arazisinde kuru olan bu yer,Türkiye’nin ve  Dünya’nın en büyük kent parklarından biridir.

Seka Park, Toplam 580 dönümlük arazi üzerinde bir çok tesis bulunuyor. Peki Seka Park’ta Neler Bulunuyor? Seka Park’ta marina iskelesi,  kağıt müzesi, kent müzesi, oturma alanları, büfeleri, plaj, dinlenme sahaları, denize inen merdivenler, ışık kuleleri, balıkçı restoranları ve Tekneleri , su oyun alanları, su ışık gösterileri, denize inen kızak alanları, iskeleler, deniz gözetleme kulesi, koşu, Kobis Bisiklet binme alanları, yürüme bantları, rıhtım ışıklandırması, dinlenme parkları, kongre salonları, Mesire Alanları, otopark alanı, gösteri ve görsel sanat atölyeleri, sergi salonları, kapalı spor salonları, açık spor sahaları, festival yapımı için mekanlar, çocuklar için su oyun merkezleri gib çok sayıda mekan bulunuyor. Ayrıca, Yaz aylarında Konserler düzenlenmektedir.

Diğer yandan  bakıldığında,basketbol oynama alanları, tenis oynama kortları, futbol sahası, mini golf alanı, kaykay pisti, kondisyon alanı, çocuk oyun alanları,  çim amfi, Uçurtma tepesi, kumsal,  6 adet suni tepe, gül bahçesi, çok amaçlı çim alanları, yürüyüş yolları, ahşap oturma grupları, 2 kilometre uzunluğundaki yürüyüş yolu ile harika bir komplektir. Ateş yakmanın yasak olduğu söyleyelim. Sabah akşam demeden gelip Ailenizle piknik yapabilinen alanları var. Yada sahil kenarında bulunan mekanlara gelerek çay-Kahve içerek denizin keyfini çıkartın. Nargile mi seviyorsunuz, tam yeri özelliklede akşamları yer bulmak için sıra bekleyebilirsiniz.

OKUMALISIN  Limyra Antik Kenti Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Sizlere Kocaeli Belediyesi Tarafından sunulan bisiklet hizmeetinin Seka Parkta çok vazgeçilmez bir etkinlik olduğunu söyleyelim. Kobis uygulaması ile saati 1 TL ye bisiklet kiralayarak bu devasa Parkta keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Seka Park’a Nasıl Gidilir;

Kocaeli il Merkezinin hemen yanı başında olan bu yere gitmek çok kolay, Aracnızı bırakacağınız otopark alanlarıda bulunuyor. Üst geçitleri kullanıpta karşıya geçerek ulaşabilirsiniz.

Kendi Aracı ile gidecekler, D-100 Karayolu üzerinde bulunan otopark alanlarına araçlarını bırakarak gidebilirler.

Otobüs’le gitmek isterseniz,  61-62-65 nolu hatlata binerek gidebilirsiniz.,

Tramway ile gelecekler, Seka Park durağında inerek ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.