Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İzmir

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong – Giriş Ücretleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                 Selçuk Pamucak Plajı Nerede?                 

Pamucak Plajı, İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırlarında yer almaktadır. İzmir merkeze yaklaşık 91 km uzaklıktadır. Selçuk ilçe merkezine 9 km mesafededir. Plaj uzunluğu yaklaşık 5 km dir. 80 metre enindedir. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Plaj Mavi Bayraklı olmasının yanı sıra kum zambakların da doğal yetişme alanıdır.

Burada birçok su sporu yapılmaktadır. Ayrıca burada kamp yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Buraya gelen turistler plajdaki tesisten yararlanılabiliyor. Burada şezlong ve şemsiye kiralayabilir veya yiyecek-içecek hizmetinden faydalanabilirsiniz. Plaj aile, çocuk, genç, yaşlı ve engelliler için uygundur.

                       Pamucak Plajı Giriş Ücreti                         

Giriş ÜCRETSİZDİR.

            Selçuk Pamucak Plajı’na Nasıl Gidilir?            

Plaj İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırlarında yer almaktadır. İzmir merkeze yaklaşık 91 km uzaklıktadır. Selçuk ilçe merkezine 9 km mesafede yer almaktadır.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenler Selçuk yönünden gelirken Pamucak kavşağından dönmelidirler. Buradan yaklaşık 3 km mesafe alarak plaja ulaşacaksınız. Toplu taşıma için minibüsleri kullanabilirsiniz. Kuşadası içinden Selçuk yönüne giden dolmuşlar plaja 200 metre yakınından geçmektedir. Pamucak Plajı’nın Aydın-Kuşadası’na olan uzaklığı ise 10 km’dir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments