Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Selçuk Pamucak Plajı Nerede – Nasıl Gidilir? – İzmir Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Selçuk Pamucak Plajı

Pamucak Plajı İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırlarında yer almaktadır. İzmir merkeze yaklaşık 91 km uzaklıktadır. Selçuk ilçe merkezine 9 km mesafededir.

Plaj uzunluğu yaklaşık 5 km dir. 80 metre enindedir. Sahil kısmı ince kumdan oluşmaktadır. Aynı şekilde deniz tabanı da kumdan oluşmaktadır. Suları temiz ve berraktır. Plaj mavi bayraklı olmasının yanı sıra kum zambakların da doğal yetişme alanıdır.

Burada birçok su sporu yapılmaktadır. Ayrıca burada kamp yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır. Buraya gelen turistler plajdaki tesisten yararlanılabiliyor. Burada şezlong ve şemsiye kiralayabilir veya self servis yiyecek-içecek hizmetinden faydalanabilirsiniz. Plaj aile, çocuk, genç, yaşlı ve engelliler için uygundur.

Selçuk Pamucak Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Pamucak Plajı İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırlarında yer almaktadır. İzmir merkeze yaklaşık 91 km uzaklıktadır. Selçuk ilçe merkezine 9 km mesafededir.

Bu plaja toplu taşıma veya hususi aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Plaja hususi aracıyla gelenler Selçuk yönünden gelirken Pamucak kavşağından dönmelidirler. Buradan yaklaşık 3 km mesafe alarak plaja ulaşacaksınız. Toplu taşıma için minibüsleri kullanabilirsiniz. Kuşadası içinden Selçuk yönüne giden dolmuşlar plaja 200 metre yakınından geçmektedir. Pamucak Plajı’nın Aydın-Kuşadası’na olan uzaklığı ise 10 km’dir.

OKUMALISIN  Ortakent Yahşi - Plajı Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücretleri - Muğla

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.