Senegal Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Senegal Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Senegal Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Senegal Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Senegal Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Senegal Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz ile Senegal ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Senegal Büyükelçiliği’ne gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Senegal Ankara Büyükelçiliği Nerede?

Ankara ilinin Çankaya ilçesinde Turan Güneş Bulvarı Üzerinde bulunmaktadır.

Senegal Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü Bilgileri

Çalışma Saatleri; Pazartesi- Cuma Günleri arası 09:00-17:00 Saatleri arası hizmet vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Senegal Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Adres: Turan Güneş Bulvarı (Aleksander Dubçek Caddesi-Yıldız Kule İş Merkezi Gelmeden Sağda) Çankaya-Ankara

Telefon: +90 312  442 00 46

Senegal Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Turan Güneş Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Senegal Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule ’yi geçince sol da ara sokakta kalmaktadır.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule ’yi geçince sol da ara sokakta kalmaktadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra Kuğulu park olarak bilinen yerden Cinnah Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yol sizi Atakule Kavşağına kadar götürecektir. Buradan da düm düz devam ederek, Turan Güneş Bulvarı kavşağına kadar ilerleyiniz. Bu kavşaktan sağa dönerek Turan Güneş Bulvarı boyunca ilerleyiniz.  Yıldız Kule olarak bilinen yüksek kuleyi göreceksiniz, Buraya gelmeden sağdaki sokağa girince hemen sağda bulunuyor.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 116-135-173-185 otobüslerine binerek Turan Güneş Bulvarındaki Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule ’yi geçince sol da ara sokakta kalmaktadır.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar-Çankaya yönüne giden 116-135-173-185 otobüslerine binerek Tepebaşı Merkez Cami indikten sonra hemen aşağıda bulunan Yıldız Kule ’yi geçince sol da ara sokakta kalmaktadır.

Navigasyon ile gelecekseniz eğer, Altta  yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahatlıkla gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.