Sera Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sera Gölü Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Sera Gölü Nerede – Nasıl Gidilir? – Trabzon Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sera Gölü Nerede;

Sera Gölü, Trabzon ilinin Akçaabat ilçe sınırları içerisinde bulunan heyelan set gölüdür. Göl, Yıldızlı ve Derecik belediyelerinin tam arasında bulunan Derecik Vadisi’nde oluşmuştur. Göl,  Şehir merkezine 10 km, Akçaabat sahile ise 3 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Sera Gölü Hakkında;

Sera Gölü, 1950 yılının Şubat ayında meydana gelen aşırı yağış sonrasında Derecik Vadisi yamaçlarından kopan büyük kayaçların vadi tabanını tıkaması sonucu oluşmuştur. Ayrıca Göl, 2010 yılında Sera Gölü Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.

Sera Gölü ismini Yıldızlı ilçesinin eski adı olan Sera’dan almıştır. Sera Gölü Park Alanı içerisinde, yapılan düzenlemeler sonrasında Piknik Alanları, Yürüyüş Alanları, Bisiklet Yolu, Çocuk Oyun Parkları ve Restoran alanlarıyla Trabzon’da günü birlik gezilip görülecek alanlardandır. Göl kenarında bulunan tesislerde yemek yiyebilirsiniz, Göl’de Deniz bisikletine binebilirsiniz. Kapalı Çardaklar bulunuyor bu çardakları kiralayıp Mangal yapabilirsiniz. Bu Güzel Alanda bulunan çardaklarda oturarak akşam keyfi yapmak için güzel ortamdır. Çocuklarınız oyun parkında oynarken sizlerde çay-kahve keyfinin sürebilir, Keyifli doğa yürüyüşleri yaparak bu eşsiz doğanın keyfini sürebilirsiniz.

OKUMALISIN  Trabzon Fatih Büyük Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sera Gölünün Diğer bir ucunda, yani Park Alanının karşısında Çok sayıda Restoran bulunmaktadır. Açık Büfe Kahvaltı Seçenekleri, Balık Seçenekleri, Izgara çeşitleri ile Göl kenarında oturup Güzel vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca Göl çevresinde Trabzon Belediyesine ait birde tesis bulunuyor

Sera Gölü’ne Nasıl Gidilir;

Sera Gölü, Trabzon ilinin Akçaabat ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezine 10, Akçaabat sahile ise sadece 3 kilometre mesafededir. Trabzon’dan Gelecekler, Sahil yolundan Akçabat İlçesine doğru gittiğinizde Sera Gölü Tabelasından dönerek Sera Gölü Caddesinden ilerleyiniz bu cadde sizi 5 dk. İçinde Göle kadar götürecektir. Navigasyon ile gitmek isterseniz, Altta bulunan harita yardımıyla kolayca gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.