Serbostanı Mustafa Ağa Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Serbostanı Mustafa Ağa Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Serbostanı Mustafa Ağa Cami Nerede – Nasıl Gidilir? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Serbostanı Mustafa Ağa Cami Hakkında;

Serbostanı Mustafa Ağa Cami, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Beykoz ilçesi merkezinde Dönence Sokak’ta yer almaktadır.

Mustafa Ağa Cami Bostancıbaşısı Mustafa Ağa tarafından yaptırılmıştır. Yapım yılı kesin olarak bilinmemektedir.  Evliya Çelebi bu camiden bahsettiğine göre, 17. yüzyıldan önce yapıldığı bilgisine ulaşılmaktadır.  Beykoz Merkez Cami olarak da bilinen bu cami, 2006 yılında yenilenmiştir.

Cami kargir ve kare planlıdır. Ahşap son cemaat ve cami, aynı çatı altındadır. Kürsü, minder, iç tavan ve kadınlar mahfeli ahşaptır. Tek minareli ve tek şerefeli olan bu caminin bahçesinde şadırvan bulunmaktadır.

Serbostanı Mustafa Ağa Cami Nerede?

Serbostanı Mustafa Ağa Cami, İstanbul ilinin Beykoz ilçesi sınırları içerisindedir. Beykoz ilçesi merkezinde Dönence Sokak’ta yer almaktadır.

Serbostanı Mustafa Ağa Cami Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 12A, 136, 15BK ve 15KÇ otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

OKUMALISIN  Adıyaman Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Vapur ile gelmek isteyenler ise BEYKOZ – YENIKÖY hattına binerek ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.