Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – AYDIN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong  Giriş Ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

                    Sevgi Plajı (Love Beach) Nerede?                      

Sevgi Plajı, Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır. Kuşadası merkeze 17 km mesafede uzaklıktadır.

                     Sevgi Plajı Hakkında Kısa Bilgiler                 

Plaj oldukça uzundur. Bu plajın yaklaşık 500 metre kadar uzunluğunda olan kısmı ince  kumdan oluşmaktadır. Sahilde yaya yürüme yolu ve bisiklet yolu mevcuttur. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Denizi oldukça sığdır. Denize girdiğinizde sahilden 50 metre civarı ortalama 150 160 cm arasında gelmekte ve yavaş yavaş derinlik artmaktadır. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Mavi bayraklı bir plajdır.

Yaz aylarında sevgi plajında yoğun ilgi gösteriliyor. Ücretli kamp alanlarında kamp yapmak mümkündür.   Hafta sonları yoğun olduğu için sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederiz.

                         Sevgi Plajı Giriş Ücreti                                   

Sevgi Plajı’na Giriş ÜCRETSİZDİR.

Otopark ücreti ve sahilde bulunan şezlong ve şemsiyeler ücretlidir. Sevgi plajı içerisinde kafeterya, restoran eğlence mekânlarının yanı sıra ihtiyaçlar için WC gibi hizmetler bulunmaktadır.

                   Sevgi Plajı’na Nasıl Gidilir?                                 

Sevgi Plajı, Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır. Kuşadası merkeze 17 km mesafededir. Güzelçamlı Milli parkının, Kuzey tarafında bulunur. Hususi aracıyla plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası merkezine gelmeniz gerekmektedir.

Aydın’a 94 Km, 109 Km, Kuşadası’ndan Davutlar Güzelçamlı yönüne gideceksiniz. Davutlar Güzelçamlı yolunun 2. km’sinde solda bulunan levhaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Davutlar minibüs hattını kullanarak kolayca sevgi plajına ulaşabilirsiniz. Kuşadası merkezden 35dk ile 45dk arasında plaja gelebilirsiniz.

  • Ankara’dan gelecekler 647 km, Uşak– Manisa – İzmir – Selçuk- Kuşadası
  • İstanbul’ dan gelecekler 649 km, Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Selçuk – Kuşadası
  • Manisa-Kuşadası arası yaklaşık 125 km ve 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Denizli-Kuşadası arası yaklaşık 186 km ve 2 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
  • Muğla-Kuşadası arası yaklaşık 158 km ve 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Bodrum ve çeşmeye 160 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments