Sevgi Plajı(Love Beach) Nerede-Nasıl Gidilir?

Sevgi Plajı(Love Beach) Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sevgi Plajı(Love Beach) Nerede-Nasıl Gidilir?– Aydın  Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Sevgi Plajı(Love Beach)

Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır. Kuşadası merkeze 17km mesafededir.

Plaj oldukça uzundur. Bu plajın yaklaşık 500 metre kadar uzunluğunda olan kısmı ince  kumdan oluşmaktadır. Sahilde yaya yürüme yolu ve bisiklet yolu mevcuttur. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Denizi oldukça sığdır. Denize girdiğinizde sahilden 50 metre civarı ortalama 150 160 cm arasında gelmekte ve yavaş yavaş derinlik artmaktadır. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Mavi bayraklı bir plajdır.

Yaz aylarında sevgi plajında kamp yapmak mümkündür. Yaz döneminde oldukça kalabalık kamp yeri az oluşu sebebi ile yer bulmak biraz zor oluyor. Kuşadası’nda mangal yakmak plaj kenarlarında çoğu yerde yasak olduğu sebebiyle Sevgi plajı oldukça yoğun ilgi görmektedir. Hafta sonları yoğun olduğu için sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim.

OKUMALISIN  Tarihi Babas Kaplıcası Nerede- Nasıl Gidilir?

Sevgi Plajı Giriş Ücreti

Sevgi Plajı’na giriş ücretsizdir. Otopark ücreti ve sahilde bulunan şenzlong ve şemsiyeler ücretlidir. Kış aylarında ücretsiz giriş yapabilme imkânı bulunmaktadır. Sevgi plajı içerisinde kafeterya, restoran eğlence mekânlarının yanı sıra ihtiyaçlar için WC gibi hizmetler bulunmaktadır.

Sevgi Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir

Aydın ilinin Kuşadası ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Sevgi Plajı (Love Beach) Davutlar Sahilinde yer almaktadır. Kuşadası merkeze 17km mesafededir.

Sevgi Plajı Güzelçamlı Milli parkının, Kuzey tarafında bulunur. Hususi aracıyla plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası merkezine gelmeniz gerekmektedir. Aydın’a 94 Km, 109 Km, Kuşadası’ndan Davutlar Güzelçamlı yönüne gideceksiniz. Davutlar Güzelçamlı yolunun 2. km’sinde solda bulunan levhaları takip ederek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirlerarası otobüsler ile plaja gelmek isteyenler öncelikle Kuşadası otogarına gelmeliler. Davutlar minibüs hattını kullanarak kolayca sevgi plajına ulaşabilirsiniz. Kuşadası merkezden 35dk ile 45dk arasında plaja gelebilirsiniz.

  • Ankara’dan gelecekler 647 km, Uşak– Manisa – İzmir – Selçuk- Kuşadası
  • İstanbul’ dan gelecekler 649 km, Bursa – Balıkesir- Manisa -İzmir –Selçuk – Kuşadası
  • Manisa-Kuşadası arası yaklaşık 125 km ve 1 saat 40 dakika kadar sürmektedir.
  • Denizli-Kuşadası arası yaklaşık 186 km ve 2 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
  • Muğla-Kuşadası arası yaklaşık 158 km ve 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir.
  • Bodrum ve çeşmeye 160 km uzaklıktadır.
OKUMALISIN  Hobbit Evleri Nerede – Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.