Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Seydişehir Kuğulu Park Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

Seydişehir Kuğulu Park Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Seydişehir Kuğulu Park Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati? hakkında bilgiler vereceğiz.

                  Seydişehir Kuğulu Park Hakkında;           

Seydişehir Kuğulu Park, Konya ilinin Seydişehir ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Seydişehir ilçesine 5 km mesafede bulunun Kuğulu Park Mesire Alanı, Küpe Dağının eteklerinde bulunmaktadır.

İç Anadolu’nun Antalya’ya açılan bir kapısı konumunda olup çevre yolu üzerinde bulunmaktadır. Tabiatı ve iklimiyle bir doğa harikası olan Kuğulu Park özellikle yaz aylarında aynı anda binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayabilecek kapasitede olup gün boyu vakit geçirilebilecek sakin ve temiz bir mesire alanıdır.

Buraya gelenler genellikle piknik yapmak ve hoş vakit geçirmek için değerlendiriyor. Bunun yanında Küpe Dağına doğru uzanan patikalardan yürüyüp trekking yapabilir ve kamp kurma imkanınız bulunmaktadır.  Ayrıca burada bisiklet kiralayarak tur atma şansına sahipsiniz. Market, restoran, tuvalet, içme suyu ve oyun alanı bulunmaktadır. Bu sebeple her yaştan insanın eğlenceli vakit geçireceği yerdir.

OKUMALISIN  Konya Karapınar Kumulları Nerede – Nasıl Gidilir?

           Seydişehir Kuğulu Park Giriş Ücreti        

Kuğulu Mesire Alanına girişlerde otomobillerden 5 TL, Minibüslerden 10,00 TL, Otobüslerden 20.00 TL. ücret ödenmektedir.

               Seydişehir Kuğulu Park Nerede?         

Seydişehir Kuğulu Park, Konya ilinin Seydişehir ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Seydişehir ilçesine 5 km mesafede bulunun Kuğulu Park Mesire Alanı, Küpe Dağının eteklerinde bulunmaktadır.

         Seydişehir Kuğulu Park Nasıl Gidilir?     

Konya merkeze yaklaşık olarak 95 km mesafede yer almaktadır. Konya Manavgat Yolu üzerinden 1 saat 15 dakika yol alarak ulaşım sağlanabilmektedir. Seydişehir merkeze 4 km mesafededir. Merkezden 5 dakikalık yolculuk ile ulaşım sağlanmaktadır. Toplu taşıma ile gitmek isteyenler Seydişehir merkezden dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirler.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir