Anasayfa / Bilecik / Şeyh Edebalı Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir?
????????????????????????????????????

Şeyh Edebalı Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Şeyh Edebalı Türbesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bilecik Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Şeyh Edebalı Türbesi Hakkında;

Şeyh Edebalı Türbesi, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde A. Refik Öztürk Caddesi üzerinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Türbede Şeyh Edebali ile birlikte, şeyhin neslinden altı büyük ve dört küçük sanduka yer almaktadır. Sandukaların bulunduğu oda dışında iki oda daha bulunmaktadır. Bu türbe Sultan II. Abdülhamid döneminde ve son olarak da 2012 yılında restore edilmiştir.

Şeyh Edebalı Hayatı

Şeyh Edebali 1206 yılında Merv şehrinde dünyaya gelmiştir. İslam ilahiyatçısı, din bilgini, Ahi şeyhi, Osman Gazi’nin kayınbabası ve hocasıdır. Şeyh Edebali, Osmanlı Devleti’nin manevi kurucusu ve fikir babası olarak kabul edilmektedir. Tefsir, hadis ve İslam hukuku konularında uzmanlaşan Edebali, Mevlâna Celaleddin-i Rumi ve Hacı Bektaş-ı Veli gibi zatlarla birlikte zaman geçirip sohbetlerde bulunmuştur.

Şeyh Edebalı Türbesi Nerede?

Şeyh Edebalı Türbesi, Bilecik merkez sınırları içerisinde yer almaktadır. Bilecik kent merkezine bağlı İstiklal Mahallesinde A. Refik Öztürk Caddesi üzerinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

OKUMALISIN  Bilecik Saat Kulesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Şeyh Edebalı Türbesi Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan şehir içi otobüsleri ile gelebilirsiniz.  Ya da şehir merkezden yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hususi araç ile gelmek isteyenler, önce Bilecik merkeze gelmelidirler. Buradan Atatürk Blv. ve Ertuğrul Gazi Cd. Üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir