Seyir Tepesi Şehir Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Seyir Tepesi Şehir Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Seyir Tepesi Şehir Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Dağ Kızağı – Zipline ve Etkinlikler hakkında bilgiler vereceğiz.

         Seyir Tepesi Şehir Ormanı Hakkında Bilgiler              

Pamukkale Belediyesi tarafından yapılan bu yer Türkiye’nin En Büyük Tematik Şehir Ormanı özelliğine sahiptir. Seyir Tepesi Şehir Ormanı 800 m yükseklikte, 405 bin metrekarelik alan üzerine hem manzara hemde çeşitli aktiviteler sunmaktadır.

                Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda Neler Var?       

Seyir Tepesi Şehir Ormanı’nda Başta Denizli ilinin simgesi olan Dev Horoz simgesi olmak üzere bir çok bölüm ve Etkinlik alanları yer almaktadır. Şelale, Gençlik Vadisi, Horoz Köy, Macera parkuru, Kütük Tırmanış Alanı, Dağ kızağı, 5 kuleli Zipline, kay kay parkuru, Amfi Alanı, Kamp Alanları, Çocuk Oyun Alanları ve Türk Tarihini ve Denizli ilinde geçmişte yaşanan tarihi olayları anlatan bilgilerin yer aldığı Turan Yolu bulunuyor.

Ayrıca, burada bulunan kafeteryada oturup şehrin manzarasını izleyebilirsiniz.

                                      Şelale                                                  

Kuzey Batı girişinde Kır lokantasının hemen üstünde bulunan bu şelale kademeli olarak yapılmıştır. Alan içerisinde, Ahşap Kaleler, Küçük yeşil ada, Derya Deniz, Engelsiz alan ve Çocuk Oyun Alanları vardır. Şelalenin üstünde bulunan Denizli Manzaralı Kır kahvesi de sizlerin dinlenebileceği bir şeyler yiyip içebileceği bir yerdir.

                                         Horoz Köy                                            

13 dönümlük Bu alanda bir çok kümes hayvanı yer almaktadır. 10 adet kümes yapılmış ve çeşitli hayvanlar burada görebilirsiniz. Horoz Gezi Bahçeleri ve civciv  evleri bulunuyor. Çocuklu aileler için uygun bir yer olmuş. Işıklı Dev Horozda gelenleri büyülemektedir.

                             Teleski – Telferik Hattı                          

Kuzey Doğu kapısı girişinde bulunuyor.  2 duraktan oluşmaktadır  ve ilk durağı Kuzey doğu kapısında bulunmaktadır. Şehrin güzel manzarasını buradan da seyredebilirsiniz.

                                    Sonsuz Bahçe                                       

Şehitlik anıtına ulaşacağınız özel bir yerdir. Basamaklardan çıkarak yapılan yerde her basamakta size geçmişten günümüze şehit olan bir çok kahramanın ismini ve hikayesini göreceksiniz. Buranın sonunda Şehitliğin işareti olan Sonsuzluk İşareti karşılıyor. Burada ahşap merdivenlerden gezerken ışıklandırılmış tarih sahnelerini göreceksiniz.

      Seyir Tepesi Şehir Ormanı Kamp – Piknik Alanları      

Bu Dev tesiste sadece Eğlenme ve etkinlik yapılmıyor. Piknik yapmak isteyenler için 30 adet platform var, Ayrıca Kamp yapmak isteyenler için 96 adet çadır kurulabilen uygun alan yapılmış.

Mangal Yapmak YASAKTIR.

Kamp yapacaklar için, Kamp yerinde Elektrik bulunuyor, Prizler yapılmış, ışıklandırması var, çevresi de yeşillendirilmiş.

Gençlik Vadisi – Dağ Kızağı – Zipline – Salıncak – Kay Kay Parkuru

Gençlik Vadisi, Seyir Tepesinin en eğlenceleri etkinlikleri olarak sayabiliriz. Dağ Kızağı parkur olarak Ülkemizde yapılan en hızlı ve aksiyonlu kızağı’dır. Zipline’dan bahsedecek olursak; 5 kule arasında yer alıyor. Birinden birine zik zaklar çizerek parkuru tamamlıyorsunuz.

(İndiğiniz yerden araç ile tekrar kuleye getiriyorlar) Salınca ise, sizlere bol bol Denizli manzarası sunuyor. Ayrıca fotoğraf tutkunları için çekim alanı olmaktadır. Gençlik Vadisinde ayrıca, Kütük Tırmanma alanı, Okçuluk Alanı, Ahşap Seyir Terası, Sinema Seyir Amfisi, Paintbol oyun alanı da eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir.

    Dağ Kızağı – Zipline – Salıncak Fiyatları 2023 yılı    

Salıncak ………..: 20 TL

Dağ Kızağı ……..: 30 TL

Zipline ………….: 40 TL

           Seyir Tepesi Şehir Ormanı Giriş Ücreti              

Yaya olarak ÜCRETSİZ girebilirsiniz.

Seyir Tepesine Araç Giriş Ücreti alınıyor.

          Seyir Tepesi Şehir Ormanı Ziyaret Saatleri;     

Aktiviteler saat 08.00 – 23.00 arası hizmet veriyor. (Kışın saatlerde esneklik olabilir) Ayrıca, Kamp için Gelecekler  için ayrı bir izin gerekiyor.

İletişim: 0258 296 96 96

      Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na Nasıl Gidilir?        

Denizli ili Pamukkale İlçe sınırlarında Pamukkale Üniversitesi olarak bilinen yerin üst kısmında yer almaktadır.

Toplu Taşıma İle Gidecekler; Pamukkale Üniversitesine Giden Kredi yurtlar Kurumu ve Belediye araçları ile Seyir Tepesi Şehir Ormanının hemen giriş kısmına kadar gidebilirsiniz. Bu kısımdan sonra servisler girişten tepeye kadar sizleri çıkartıyor. sabah 08.30 akşam 20.30 arası çift yönlü servisler hizmet veriyor.

       Seyir Tepesi Şehir Ormanı’na Otobüs ile Nasıl Gidilir?        

Seyir Tepesi Yakınında Geçen Otobüs Hatları; 191 – 250 – 320 – 340 – 430 Hat nol’u Pamukale Üniversitesi otobüslere binerek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi araçları ile Gidecekler, Kınıklı girişinden girdikten sonra  Teknokent geçtikten sonra Orman Bölge Müdürlüğünü göreceksiniz buradan Seyir Tepesi yoluna girebilirsiniz. Bu yerin üst kısmına araçlarını park ettikten sonra servisler ile seyir Tepesine ulaşım sağlayabilirler.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.