SG 115 Sahil Güvenlik Batığı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – MUĞLA

SG 115 Sahil Güvenlik Batığı Nerede – Nasıl Gidilir – Bodrum – MUĞLA

Seyyahlar bu yazımızda sizlere SG 115 Sahil Güvenlik Batığı Nerede – Nasıl Gidilir –  Batıl hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                  SG 115 Sahil Güvenlik Batığı Hakkında.             

Muğla ilinin Bodrum İlçesi’nde sualtı zenginliklerinin artması ve sualtı turizmini geliştirmek amacıyla uygulanan Projesi kapsamında Türk Hava/Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından, Bodrum Su Altı Derneği’ne bağışlanan envanter dışı kalmış askeri Araçlar Dalış turizmini geliştirmek için batırılmaktadır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak;

Karaada’nın güneyinde yer alan SG 115, emekliye ayrılmış sahil güvenlik teknesidir.  Karaada Yapay Resif Projeleri kapsamında 2007 yılında Feneraltı ile Paçoz koyu arasında batırılmış. Batık gemi, 29 metrelik hücum botu, 18 metreden başlayarak 30 metreye kadar derinlerde bulunuyor. Etrafındaki yaşama zarar vermemesi adına bazı aksamlar teknenin içerisinden çıkartılmış.

Batığın içine deneyimli dalıcılar girebiliyor, bölge özelinde de kaya yapıları ilgi çekici. Gidiş rotasında 14m. den itibaren kayalıklarda MÜREN ve ORFOZ görebilirsiniz. Dalış sırasında teknenin kabinine girmek, güvertesinin üzerinde dolaşmak mümkün

Dalış severlerin yoğun ilgi gösterdiği batık Gemi, en güzel dalış fotoğraflarının arka planında olmak için muhteşem bir manzara sunmaktadır. Kum zeminde nasıl uzandığını görmeye değer.

             SG 115 Sahil Güvenlik Batığına Nasıl Gidilir?         

Bodrum ilçesi Karaada mevkiinde bulunan batık Uçağa gitmek için Dalış tekneleriyle gitmeniz gerekiyor. Bodrum sahilinde bulunan tekne sahiplerine batık uçak için dalış yapmak istediğinizi söylerseniz, sizleri yetkili kişilere yönlendiriyorlar.

  • Bodrum-Muğla yaklaşık 133 km (2,30 saat)
  • Bodrum-Ankara yaklaşık 733 km (10 saat 50 dakika),
  • Bodrum-İstanbul yaklaşık 812 km (12 saat),
  • Bodrum-İzmir yaklaşık 265 km (4 saat),
  • Bodrum-Bursa yaklaşık 581 km (8,30 saat) uzaklıktadır

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.