Sıhhiye’den Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Sıhhiye’den Anıtkabir’e Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sıhhiye’den Anıtkabir’e Nasıl Gidilir? Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sıhhiye’dan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir;

Ankara’nın en Merkezi noktalarından biri olan Sıhhiye Anıtkabir’e sadece 4 km uzaklıktadır. Bu mesafeyi ister yürüyerek gidin ister Taksi ile gidin isterseniz de Toplu taşıma ile gidebilirsiniz. sizlere bu yazımızda En kısa tarif ile Sıhhiye’den Toplu Taşıma ile Anıtkabir’e Nasıl Gidilir kısaca bahsedeceğiz.

Metro İle;

Sıhhiye Metro istasyonundan Kızılay istasyonuna giden metroya binip Kızılay’a gideceksiniz, burada inip Aktarma yapacaksınız. Aktarma için Yeşil Tabelalı Ankaray-Aşti istikametine giden Ankaray’a binerek Anadolu Bulvarı Durağında ininiz. İndikten sonra yürüme mesafesindedir.

Dolmuş İle;

-Sıhhiye Üst Köprüden, Cebeci-Dörtyol-Bahçeli Dolmuşlarına binerseniz, Anıtkabir’in tam önünde inebilirsiniz.

-Sıhhiye Üst Köprüden, Cebeci Dörtyol-Teknik Okullar Dolmuşuna binip, Anadolu Bulvarı(Tandoğan Meydanı) indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Sıhhiye Üst Köprüden, Kardelen-Çakırlar Dolmuşuna binip, Anadolu Bulvarı(Tandoğan Meydanı) indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Sıhhiye Üst Köprüden, Batıkant-66 Dolmuşuna binip, Anadolu Bulvarı(Tandoğan Meydanı) indiğinizde yürüme mesafesindedir.

Şahsi Aracı İle Gidecekler.

Altta yerleştirdiğimiz harita ile Navigasyonu kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Tarihi Şengül Hamamı Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saati?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.