Şıhlar Nezle (Nuzla) Suyu Nerede- Nasıl Gidilir – ÇANKIRI

Şıhlar Nezle (Nuzla) Suyu Nerede- Nasıl Gidilir – ÇANKIRI

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Şıhlar Nezle (Nuzla) Suyu Nerede – Nasıl Gidilir – Çankırı’da Bulunan Kaplıcalar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Şıhlar Nezle (Nuzla) Suyu Hakkında Bilgiler            

Nuzla Suyu, Çankırı İlinin Korgun İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çankırı il merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir. Korgun ilçesine bağlı Şıhlar (Karatepe) Köyü yakınlarında bulunmaktadır.  Korgun merkeze 8 km mesafededir.

Şıhlar Suyu bir dere yatağının kenarından çıkmaktadır. 12 °C sıcaklığındaki suyun betonla çevrili bir çeşmesi bulunmaktadır. Soğuk, alkalik ve toprak alkalik, bikarbonatlı, karbogazoz bir içme suyu olarak karşımıza çıkmaktadır. İçme kürleri uygulanılarak fayda sağlanmaktadır. Mide safra kesesi ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

                   Şıhlar Nezle (Nuzla) Suyu Nerede?           

Nezle Suyu, Çankırı İlinin Korgun İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çankırı il merkezine yaklaşık olarak 28 km mesafededir. Korgun ilçesine bağlı Şıhlar (Karatepe) Köyü yakınlarında bulunmaktadır.  Korgun merkeze 8 km mesafededir.

              Şıhlar Nezle (Nuzla) Suyu Nasıl Gidilir?    

Buraya toplu taşıma ya da hususi araç ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Toplu taşıma ile gelmek isteyenler Korgun merkezden Şıhlar (Karatepe) Köyü minibüslerine binmelidirler.

Hususi araç ile gelmek isteyenler Korgun merkezden Çankırı Kastamonu Yolu/D765 ve Karatepe Köyü Yolu üzerinden, Çankırı merkezden ise D765 üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.