Siirt Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Siirt Gezilecek Yerler

Siirt Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Siirt Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Siirt Saat Kulesi Nerede – Nasıl Gidilir – Kule Ne Zaman Yapıldı – Kim tarafından yapıldığı? Kule’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Saat Kulesi, Siirt il merkezinde Hükümet caddesi üzerinde bulunur. Çoğu ilde benzer saat kuleleri bulunmaktadır. Bu saat kuleleri geçmişte çok fazla rağbet görse de günümüzde sadece görsel güzelliği ile ilgi görmektedir.

Siirt şehir merkezinde bulunan bu yapı 1905 yılında Alaaddin Paşa tarafından yapılmıştır. Aradan geçen zaman içerisinde Saat Kulesi tahrip görmüştür. 1975 yıllında büyük onarımdan geçilerek günümüzdeki halini almıştır.

              Siirt Saat Kulesi’ne Nasıl Gidilir?                   

Kule, Siirt kent merkezinde Hükumet Caddesi üzerinde bulunur. Siirt ilinin merkezinde olmasından dolayı yönlendirici tabelalar sayesinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Siirt iline gelmenizdir. Havayolu, Demiryolu ve Karayolu ile rahatlıkla gelebilirsiniz.

Şahsi aracı ile Gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.