Silah Sanayi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KIRIKKALE

Silah Sanayi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – KIRIKKALE

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Silah Sanayi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri hakkında bilgiler vereceğiz.

             Silah Sanayi Müzesi Hakkında Bilgiler                 

Silah Müzesi, Kırıkkale ilinde bulunan MKE Kırıkkale Silah Fabrikası bünyesinde 1990 yılında hizmete açılmıştır. 15. ve 20. Yüzyılları arasında kalan zamanda Osmanlı ve Avrupa Ülkelerine ait silahlar Anadolu’nun dört bir köşesinden toplanarak teknik ve tarihi özellikleri tespit edildikten sonra geçmişten günümüze silah sanayinin tarihini gelecek nesillere aktarmak için büyük bir salonda müze olarak yapılmıştır. 1990 tarihinde açılan müze, bir takım düzenlemeler yapılıp , sergi salonu büyütülerek  1993 yılında yeniden hizmet vermeye başlamıştır.

Müzedeki eserlerin büyük bir bölümü 2. Dünya Savaşı yıllarında Karadeniz Bölgesinden toplanan silah ve silah sanayinde yapılan malzemeler oluşturmaktadır. Uzun namlulu silahlardan, Kısa namlulu silahlara, Toplu tabancalardan av tüfeklerine , Oklardan makineleri tüfeklere kadar bir çok tarihi silahı  görebilirsiniz. Müzede toplamda 299 adet eser sergilenmekte olup, eserleri incelediğinizde Üzerlerinde silahların tarihi ve kullanan önemli kişilerin isimlerini göreceksiniz.

               Silah Sanayi Müzesi Giriş Ücreti                  

Müze ücretsiz olarak 18 – 24 Mayıs tarihlerinde, Müze Haftasında gezebilirsiniz. Diğer zamanlarda ise  Makamlardan izin almak şartı ile gezebilirsiniz. Müze Telefonunu Altta iletişim bilgileri bölümünde bulabilirsiniz.

NOT: Silah Müzesi Çarşı Merkezinde Büyük postane olarak bilinen yere taşınma aşamasındadır. Yeni Müze binası yapılınca Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri değişecektir.

                              İletişim Bilgileri                                   

Adres: Yahşiyan Yolu 4. Km. Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu İçinde, Merkez/Kırıkkale

Tel: (0318) 224 29 91 (santral)

              Silah Sanayi Müzesi’ne Nasıl Gidilir?             

Sanayi Müzesi, MKE Kırıkkale Silah Fabrikası içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezinden kalkan ve Silah fabrikası önünden geçen araçlara binerek kolayca ulaşabilirsiniz.

Şahsi aracı ile gelecekler , Altta yerleştirdiğimiz Harita yardımı ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments