Silah Sanayi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Silah Sanayi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Silah Sanayi Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Kırıkkale Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Silah Sanayi Müzesi, Kırıkkale ilinde bulunan MKE Kırıkkale Silah Fabrikası bünyesinde 1990 yılında hizmete açılmıştır. 15. ve 20. Yüzyılları arasında kalan zamanda Osmanlı ve Avrupa Ülkelerine ait silahlar Anadolu’nun dört bir köşesinden toplanarak teknik ve tarihi özellikleri tespit edildikten sonra geçmişten günümüze silah sanayinin tarihini gelecek nesillere aktarmak için büyük bir salonda müze olarak yapılmıştır. 1990 tarihinde açılan müze, bir takım düzenlemeler yapılıp , sergi salonu büyütülerek  1993 yılında yeniden hizmet vermeye başlamıştır.

Silah Müzedeki eserlerin büyük bir bölümü 2. Dünya Savaşı yıllarında Karadeniz Bölgesinden toplanan silah ve silah sanayinde yapılan malzemeler oluşturmaktadır. Uzun namlulu silahlardan, Kısa namlulu silahlara, Toplu tabancalardan av tüfeklerine , Oklardan makineleri tüfekelre kadar bir çok tarihi silahı  görebilirsiniz. Müzede toplamda 299 adet eser sergilenmekte olup, eserleri incelediğinizde üzzerlerinde silahların tarihi ve kulllanan önemli kişileirn isimlerini göreceksiniz.

Silah Sanayi Müzesi Giriş Ücreti;

Müze ücretsiz olarak 18-24 Mayıs tarihlerinde, Müze Haftasında gezebilirsiniz. Diğer zamanlarda ise  Makamlardan izin almak şartı ile gezebilirsiniz. Müze Telefonunu Altta iletişim bilgileri bölümünde bulabilirsiniz.

OKUMALISIN  Kamelya Adası - Kameriye - Selimiye Marmaris Muğla

Silah Saanyi Müzesi İletişim Bilgileri;

Adres: Yahşiyan Yolu 4. Km. Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu İçinde, Merkez/Kırıkkale

Tel: (0318) 224 29 91

Silah Sanayi Müzesi’ne Nasıl Gidilir;

Silah Sanayi Müzesi, MKE Kırıkkale Silah Fabrikası içerisinde bulunmaktadır. Şehir merkezinden kalkan ve Silah fabrikası önünden geçen araçlara binerek kolayca ulaşabilirsiniz. Şahsi aracı ile gelecekler , Altta yerleştirdiğimiz Harita yardımı ile rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.