Şile Akçakese Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Şile Akçakese Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Şile Akçakese Plajı Nerede – Nasıl Gidilir – Şemsiye & Şezlong Giriş Ücretleri – Kamp Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                       Akçakese Plajı Nerede?                                 

Plaj, İstanbul ilinin Şile ilçesine bağlı bir sahil mahallesidir. İstanbul’a 60 km,  Şile’ye 17 km mesafede Şile – Ağva yolu üzerinde yer almaktadır.

İstanbul’un yoğun iş temposundan Trafiğinden gürültüsünden kurtulup kafa dinlemek isteyenler için günü birlik gideli bilinecek Temiz Denizi ve Kumsalı güzel bir yerdir. İster günü birlik gidebilir isterseniz pansiyon ve apart otelde konaklamalı gidebileceğiniz bir yerdir.

Akçekese Plajının Sahilinden Bahsedecek Olursak;

Plajı Genel olarak Kumludur, yer yer önünüze kum – Çakıl karışık yerleri denk gelebilir. Özellikle çocuklu  aileler için oldukça avantajlı bir yerdir. Karadeniz’e kıyısı olan bu yerin Denizi biraz dalgalıdır. Hafta sonları İstanbul’a yakın olduğu için çok fazla kalabalık oluyor. Sizlere tavsiyemiz Hafta içi giderseniz gayet sakindir.

Plaj içerisinde Ücretli & Ücretsiz Alanlar yer almaktadır. Şezlong ve Şemsiye kiralamak, Duş, WC imkânlarından faydalanmak isteyenler Otopark Ücreti Ödeyerek bu imkanlardan yararlanabilir.

        Şile Akçakese Plajı Giriş Ücreti 2023 Yılı               

Akçekese Plajı’nda Ücretli ve Ücretsiz yer bulunmaktadır. (Not: Aracınızı üst tarafta evlerin olduğu yere bırakmalısınız)

-Ücretsiz olan kısımda kendi imkanlarınız ile Denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

-Ücretli Alanda, Otopark Ücreti ödüyorsunuz. Ücret içinde Duş, WC, Şemsiye & Şezlong imkanı bulunuyor. Özel Locada kiralayabilirsiniz.

               Akçakese Plajı’na Kamp Yapılır mı?               

Evet,  Yapabilirsiniz. Ücretsiz Plaj’ın olduğu bölümde kamp çadırınızı kurabilirsiniz. Duş, WC, Soyunma Kabini ihtiyaçlarınızı Ücret dahilinde karşılayabileceğiniz yerler bulunuyor.

          Şile Akçakese Plajı’na Nasıl Gidilir?                    

Akçakese Plajı, İstanbul ilinin Şile ilçene bağlı bir sahil mahallesidir. İstanbul’a 60 km- Şile’ye 17 km mesafede Şile-Ağva yolu üzerinde İmrenli- yakınlarında yer almaktadır.

Akçakese Plajı’na otobüs ile Nasıl Gidilir?

Üsküdar – Şile/Ağva arası hizmet veren 139A hat nolu otobüs ile  (Üsküdar Marmaray önünden kalkıyor)

Tepeüstü – Şile/Ağva arası hizmet veren 139T  otobüsleri ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şahsi Aracı ile Gidecekler; Altta bulunan haritadan navigasyon yardımıyla ulaşabilirsiniz.

                    Yol Tarifi / Google Haritalar                    

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.