Anasayfa / Doğal Güzellikler / Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

         Şile Saklıgöl Nerede?       

Saklıgöl, İstanbul ilinin Şile ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şile İlçesi’nde Karamandere köyü içinde bulunmaktadır. Şile merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafededir.

Saklıgöl oluşum bakımından yapay baraj gölüdür. Saklıgöl şehrin bunaltıcı havasından kurtularak kafa dinlemek için eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Burası yürüyüş, kahvaltı ve temiz havanın tadını çıkaracağınız doğa harikası saklı bir yer. Özellikle doğa severler tarafından yoğun şekilde ilgi görmektedir.

Burada yer alan tesisin adı da gölün ismi ile aynıdır. Burada piknik,  mangal, ızgara, fotoğrafçılık, özellikle doğa fotoğrafı çekebilirsiniz. Bu sebeple kesinlikle fotoğraf makinelerinizi getirmenizi tavsiye ederim. İsterseniz göl kenarında bulunan bu restorana ait masalarda da piknik yapabilirsiniz. Hafta sonu gidecekseniz kesinlikle erken gitmelisiniz yer bulmanız mümkün olmayabilir.

Saklıgöl’ün etrafında otopark yürüyüş alanları çocuk parkı gibi aktiviteler de mevcuttur. Bu sebeple çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Şile saklı göl de sadece yemek değil doğa sporları da yapabilirsiniz. Atv kiralayıp dağ yolunda gezintiye çıkabilirsiniz. Bunun yanında birde faytonla gölün etrafında ormanın içine doğru tur atabilirsiniz.

OKUMALISIN  Göksu Deresi Nerede - Nasıl Gidilir?

 

Saklı gölde kahvaltı yapmak da buranın getirdiği avantajlar arasındadır. İsteyen kendi malzemelerini getirip kahvaltı yapabiliyor. Restoranda bulunan masa ve kamelyaları günlük olarak büyüklüğüne göre 40 ile 50 TL arasında değişen fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

Ayrıca köy kahvaltısı fiyatı 70 TL, Mangal büyüklüğüne göre 30-40 TL arası, Semaver 40 TL fiyatla kiralayabilirsiniz. Masa kiraladıktan sonra yanınıza getirdiğiniz mangal ekipmanlarını kullanabilirsiniz. (Fiyatlar 2021 yılına aittir)

Restoran 08:00 – 23:00 saatleri arasında açık konumdadır.

    Şile Saklıgöl’e Nasıl Gidilir?   

Saklıgöl, İstanbul ilinin Şile ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Şile İlçesi’nde Kamandere köyü içinde bulunmaktadır. Şile merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafededir.

Saklı göle toplu taşıma ile gitmek için ilk olarak İstanbul dan şile otobüslerine binmeli siniz. Daha sonra şile merkeze ulaştıktan sonra karaman dere dolmuşları binip saklı gölden içeceğinizi söylediğinizde sizi saklı gölün önüne kadar götürmektedir.

Özel aracınız ile gitmeniz için İstanbul-Şile otobanından ilerlerken Şile tabelaları yönünü takip etmeniz gerekmektedir. Şile şehir merkezine yaklaştıktan ama girişe gelmeden önce Işık Üniversitesini geçtikten sonra ilk ışıklardan sağa, Ahmetli Köyü yönüne doğru yoldan ayrılınız. Köy yolunda 3km kadar ilerledikten sonra Saklı Göl tabelası karşınıza çıkacaktır. Bu yöne dönerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Myndos Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Bodrum - Muğla

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir