Şile’de Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Ağva – Şile – İstanbul

Şile’de Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Ağva – Şile – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile’de Denize Girilecek En İyi 10 Yer – Plajlar – Giriş Ücretleri ve İmkanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Şile’de Denize Girilecek En İyi 10 Yer

                                   1-Ayazma Plajı                                   

 

Şile ilçesinin Plaj giriş tarafında yer alan, geniş ve kum bir plaj olan Ayazma Plajı, Şile Halk Plajı olarak da bilinir. 1175 metre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindedir. Ayazma Plajı’nda Özel işletme alanları, Halk Plaj Kısmı, Cankurtaran, Duş, Şezlong, Şemsiye, Soyunma Kabinleri ve Tuvalet yer almaktadır.

                                      2-Akçekese Plajı                                    

Şile ilçe merkezine yaklaşık 17 kilometre mesafede uzaklıktadır. 1 kilometre uzunluğunda muhteşem bir kumsalı ve doğası bulunuyor.  Plaj içerisinde özel bir işletme var, WC,  Duş ve şezlong ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

                                   3-Kumbaba Plajı                                  

Ayazma Plajı’nın devamı olarak görebileceğiniz bir plajdır. 1 km uzunluğunda İnce Kumlu bir sahili var.  Girişte araçlar için ücret alınmaktadır.  Duş, Soyunma kabini, WC var.  Özel işletmeler tarafından Şemsiye & Şezlong kiralanabiliyor. Kamp, Piknik, Mangal yapabilirsiniz.  Girişte araç için ücret alınmaktadır.

                                       4-Sofular Plajı                                     

Şile’ye 15 km uzaklıkta yer alan bir plajıdır. Plaj 2 km uzunluğunda ve İnce Kumludur.  Denizi sığ olduğundan dolayı çocuklu ailelere de uygundur.  Piknik, Kamp, Mangal yapılacak alanları bulunuyor. WC, Soyunma Kabini, Duşluk, Cankurtaran bulunmaktadır. Araç girişi için ücret alınmaktadır.

                        5- Ağva Plajı ve Kilimli Koyu                       

Ağva Plajı, Ağva merkezde yer alan bir plajdır. . Kumsalı güzel. Dalgalar oluyor. Giriş ücretsiz isteseniz kendi şemsiye ve sandalyenizi götürüp hiç bir ücret ödemeden keyfini çıkarabilirsiniz veya ücret karşılığında şezlong kiralayabilirsiniz. İnce kumlu ücretli – ücretsiz geniş ve güzel bir sahili olan kasaba. Gayet temiz ve bakımlı cankurtaran,wc, duş, şemsiye ve şezlong ücret karşılığında veriliyor.

Kilimli Koyu, Şile’ye bağlı olan Ağva beldesine aittir. Ağva’ya 1.5 km uzaklıktadır. Doğa ve Denizi iç içe geçmiş bir yer arıyorsanız burası tam istediğiniz gibi bir yer. Çok geniş bir sahili yok, Özel bir işletme var. Kamp için Ücret alınıyor. Tuvalet, Soyunma Kabini, Duş imkanları bulunmaktadır.

                                  6-Uzunkum Plajı                                    

Mavi Bayraklı plajı olan Uzunkum Plajı, Hem doğası hem sahili ile en çok tercih edilen yerler arasındadır. Özel işletmenin işlettiği yer var ayrıca Kendi Kamp sandalyenizi alıp ta girebileceğiniz alanda bulunmaktadır İnce Kumlu yapısı ile plajı çok güzel. Halk plajına giderken yanınızda yiyecek, içecek, sandalye, şemsiye vs. götürmeyi unutmayın.

                               7-Ağlayan Kayalar                                 

Ağlayan Kaya, Şile Feneri olarak bilinen alanın 600 metre gerisinde bulunuyor. Burası taşlar arasından çıkan bir su kaynağı aslında. İsmini, akış biçiminin ağlayan bir insanın gözyaşlarına benzetilmesinden ötürü almış. Şile’de bulunan diğer plajlar gibi Ücretli – Ücretsiz yerler bulunuyor. Kayalık alanlar oldukça temiz.

                           8-Kabakoz Köyü Plajı                                   

Akçekese Plajı’na yakın bir konumda olan bu plajın Büyük ve Güzel bir kumsalı bulunuyor. Giriş için otopark ücreti alınmaktadır. Plajda her hangi bir şezlong şemsiye mevcut değil, Wc, Duş, Soyunma Kabini yok.

                                   9-Karacaköy Plajı                                 

Şile ilçe merkezine yaklaşık 22 kilometre mesafede uzaklıktadır. Hilal şeklinde bi koya benzeyen yapısı ve küçük kumsalı ile yöre halkı tarafından tercih edilen bir plajdır. İmrenli Köy Plajı ile yanyana olmasından dolayı her iki plajıda tercih edebilirsiniz.  WC,duş, kabin ve küçük bir büfesi var.

                              10-Sahil Köy Halk Plajı                          

 

Şile ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometrelik bir kumsala sahip çok güzel ve mavi bayraklı plaja sahiptir. Kumu güzel, geniş ve uzun bir kumsal. Wc, duş yok. Yakınlarda marketler var,

 

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments