Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Silifke Eğribük Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Silifke Eğribük Koyu Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Eğribük Koyu Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Piknik ve Kamp Alanları? hakkında bilgiler vereceğiz.

Silifke Eğribük Koyu Nerede;

Eğribük Koyu, Mersin İli Silifke İlçesi sınırları içerisinde bulunan bu yer, Tertemiz Denizi ve Doğal Güzelliği ile bilinmektedir. Halk arasında Barbaros Koyu veya Tahta Liman gibi adlarla da bilinir

Eğribük Koyu Hakkında;

Yaklaşık 2 km uzunluğunda Sahili bulunuyor. Çakıl Kum Karışımı bir sahildir. Denizi hemen derinleşmediği için Aileler ve yüzmeyi yeni öğrenenler için ideal bir yerdir. Koyun iki yanı kocaman kayalıklar ile çevrilidir. Ortada (Güvercinada) bir ada bulunuyor. Koyu etrafında Antik kalıntılara da rastlayabilirsiniz.

Eğribük Koyunda herhangi bir işletme veya tesis bulunmuyor. Bu yüzden gitmeden önce tüm eksiklerinizi tamamlayıp gitmelisiniz. Kamp Sandalyenizi ve Şemsiyenizi almanızı tavsiye ederiz.

Eğribük Koyu Kamp Alanı Hakkında;

Eğribük koyunda Kamp yapmak isterseniz eğer, Doğa ile baş başa olacağınızı söylemeliyiz. Wc, Çeşme, Elektrik Hiçbiri yok. Ateş yakabilirsiniz (Odun bulmak biraz zahmetli)

OKUMALISIN  Mogan Gölü Nerede - Nasıl Gidilir - Giriş Ücreti - Ziyaret Saatleri?

Eğribük Koyu’na Nasıl Gidilir?

Mersin İli Silifke İlçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Mersin il merkezine 1 saat 30 dakika uzaklıktadır.

Toplu Taşıma İle Gidecekler, İl Merkezinden Veya Silifke ilçesinden Aydıncık İlçesine Giden Otobüslere binip Yol Üstünde inerek Ulaşabilirler.

 Aracı ile Gidecekler, Altta Yerleştirdiğimiz Harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Aydın Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Üveys Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami’nin Tarihi ve Mimarisi hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir