Anasayfa / Doğal Güzellikler / Sille Baraj Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati-Konya

Sille Baraj Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati-Konya

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sille Baraj Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti  – Ziyaret Saati – Neler Yapılır hakkında bilgiler vereceğiz.

                        Sille Barajı Hakkında Bilgiler                  

Sille Barajı, Konya ili Selçuklu ilçesinde Sille Mahallesi Sille Çayı üzerinde, sulama ve taşkın kontrolü amacı ile 1953-1960 yılları arasında inşa edilmiş bir baraj olarak bilinmektedir. Barajın hacmi 320.000 m3 akarsu yatağında yüksekliği 39 metredir.

                     Sille Baraj Park Hakkında Bilgiler            

Sille Baraj Park, Konya’da yaşayan insanların günlük yaşamın ve işin stresinden uzaklaşıp nefes almak isteyen insanları Göl manzarasıyla buluşturan bir yerdir.  Sille köyünün hemen arkasında, baraj göletinin çevresine kurulmuş, çok işlevli yeni bir mesire alanı olarak bilinmektedir.

Sille Baraj Park, 1 milyon 985 bin metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük parklarından biri olarak gösteriliyor. Park’ta 221 bin metrekare yüzey alanı ve 2 milyon 500 bin metreküplük tam doluluk kapasitesi ile Sille Himmet Ölçmen Barajı yer alıyor.

OKUMALISIN  Ilgın Yalburt Hitit Havuzu Nerede – Nasıl Gidilir?

                 Sille Baraj Parkı’nda Neler Yapılır?             

Sille Baraj Parkında Neler var kısaca bahsedecek olursak;  Su Sporları ve Kayık ile gezinti yapılan Baraj Göleti, Mangal & Piknik alanları, Çocuk oyun alanları, Macera Kulesi, Uçurtma Tepesi,  yürüyüş ve tırmanma parkurları, Kamp alanları oluşturulan parktaki gölette, kayıkla gezinti yapılabiliyor.

Detaylandıracak olursak; 100 çocuk oyun grubu, 40 bin metrekarelik oyun parkı, 10 bin metrekarelik üzüm bağı, 10 bin metrekarelik gölet, Osmanlı Bahçesi, mescit, sosyal tesisler, izci kampı merkezi, çay bahçesi, restoran, mescid, iskele, ahşap gezinti yolları, çim amfi, spor alanları gibi farklı etkinlik alanları, kokuluk ve reçellik gül bahçesi gibi renkli ve ilgi çekici alanlar bulunmaktadır.

           Sille Baraj Park’ında Mangal Yapılır mı?          

Evet yakabilirsiniz. Mangal yakmak için geldiyseniz iki farklı bölge var; mangal yakılabilen Ve Mangal yakılamayan piknik alanı kapıdan girişte sağ tarafta mangal yakılmayan alan sol tarafta ise mangal yapılabilir alan bulunuyor.

OKUMALISIN  Konya Arkeoloji Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir?

                   Sille Baraj Parkı Giriş Ücreti                       

Baraj Park’ına arabayla giriş için Cüzi miktarda bir ücret alınıyor. (2021 yılı itibari ile 5 TL). Arabanızı otoparka park edip yürüyerek ya da ringler aracılığıyla piknik alanı içerisinde ulaşım sağlayabiliyor.

               Sille Baraj Parkı Ziyaret Saatleri                  

Sille Baraj Parkı, hafta içi 10.00-24.00, hafta sonları ise 09.00-24.00 arası hizmet veriyor.

                   Sille Barajı Park’na Nasıl Gidilir?         

Sille Barajı, Konya ili Selçuklu ilçesinde Sille Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.

Toplu Taşıma ile Gidecekler; 99 ve 64 Numaralı Sille otobüsü ile Sille Baraj Parkına Kolayca ulaşım sağlayabilir.

Şahsi aracı ile gidecekler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir