Sillyon Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sillyon Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ANTALYA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sillyon Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri ve Antik Kent içerisinde bulunan Eserler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Antik Kent, Antalya ili Serik ilçesine 15 km mesafede olan, Aspendos ve Perge arasında Koçhisar Tepesi’nin üzerinde kurulmuş olan bir yerleşim yeridir. Perge’nin kuzeydoğusunda, denizden yaklaşık 13 km içerde, ova ’da yayvan biçimli, yüksek bir tepe üzerinde kurulmuştur. Sillyon Antik Kente 13 kilometrelik Toprak bir yolla ulaşılmaktadır. Gidecek olanlar buna göre hareket etmeli.

Sillyon Antik Kenti’nin tarihine bakıldığında, yapıldığı dönem hakkında bugün net bir bilgiye verilemiyor. Yapılan araştırmalar ve kalıntıların, Antik kentin Troia Savaşı’ndan sonra kurulduğu düşünülmektedir.

Antik Kentteki Kalıntı ve buluntular bize birtakım tahminler yürütmemiz de yardımcı olmuştur. Antik Kent, Yunan, Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerini gördüğünü, batı kısmındaki surlar incelenmiş ve surların Helenistik döneminde yapıldığı saptanmıştır.

Sillyon Antik Kentinde bulunan yapılar arasında Selçuklu Camii, Bizans Kilisesi ve sarnıç bulunuyor. Antik Kenti’nin en dikkat çeken yeri ise konserlerin verildiği ve gösterilerin yapıldığı tiyatro alanı olan Odeondur.

                Sillyon Antik Kenti Ziyaret Saatleri                  

Keşfedilmeyi bekleyen bu antik kente herhangi bir giriş- çıkış saati bulunmuyor. Gündüz saatlerinde gitmenizi tavsiye ediyoruz.

                 Sillyon Antik Kenti Giriş Ücreti                      

Sillyon Antik Kentine Girişte herhangi bir Ücret ödenmiyor.

         Sillyon Antik Kenti’ne Nasıl Gidilir?                  

Antalya, Serik İlçesine 15, Belek merkeze 21 km, Serik merkeze 18 km mesafede.

Antik Kente, İstanbul-Ankara’dan gelecekler Gerek Burdur gerekse Isparta hangi yolu seçerlerse seçsinler kurşunlu Beldesini geçtikten sora aksu beldesine doğru dönmeleri gerekiyor. Konya yolundan gelecekler, Belek-Serik İlçesi istikametinde gelmelidirler.

Araçlar Antik kentin tam yanına gidemediği için aracınızı yol kenarına bırakıp yukarı yokuş çıkmanız gerekiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.