Anasayfa / Akdeniz Bölgesi / Sillyon Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sillyon Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sillyon Antik Kenti Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri? hakkında bilgiler vereceğiz.

Sillyon Antik Kenti

Antalya iline bağlı Serik ilçesine 15 km mesafede olan, Aspendos ve Perge arasında Koçhisar Tepesi’nin üzerinde kurulmuş olan bir yerleşim yeridir. Perge’nin kuzeydoğusunda, denizden yaklaşık 13 km içerde, ova ’da yayvan biçimli, yüksek bir tepe üzerinde kurulmuştur. Sillyon Antik Kente 13 kilometrelik Toprak bir yolla ulaşılmaktadır. Gidecek olanlar buna göre hareket etmeli.

Sillyon Antik Kenti Tarihi Hakkında;

Sillyon Antik Kenti’nin tarihine bakıldığında, yapıldığı dönem hakkında bugün net bir bilgiye verilemiyor. Yapılan araştırmalar ve kalıntıların, Antik kentin Troia Savaşı’ndan sonra kurulduğu düşünülmektedir.

Antik Kentteki Kalıntı ve buluntular bize birtakım tahminler yürütmemizde yardımcı olmuştur. Antik Kent, Yunan, Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerini gördüğünü, batı kısmındaki surlar incelenmiş ve surların Helenistik döneminde yapıldığı saptanmıştır.

 

Sillyon Antik Kentinde bulunan yapılar arasında Selçuklu Camii, Bizans Kilisesi ve sarnıç bulunuyor. Antik Kenti’nin en dikkat çeken yeri ise konserlerin verildiği ve gösterilerin yapıldığı tiyatro alanı olan odeondur.

OKUMALISIN  Anıtkabir’e Nasıl Gidilir

Sillyon Antik Kenti Ziyaret Saatleri;

Keşfedilmeyi bekleyen bu antik kente herhangi bir giriş- çıkış saati bulunmuyor. Gündüz saatlerinde gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Sillyon Antik Kenti Giriş Ücreti;

Sillyon Antik Kentine Girişte herhangi bir Ücret ödenmiyor.

Sillyon Antik Kentine Nasıl Gidilir;

Antalya, Serik İlçesine 15, Belek merkeze 21km, Serik merkeze 18 km mesafede.

Antik Kente, İstanbul-Ankara’dan gelecekler Gerek Burdur gerekse Isparta hangi yolu seçerlerse seçsinler kurşunlu Beldesini geçtikten sora aksu beldesine doğru dönmeleri gerekiyor. Konya yolundan gelecekler, Belek-Serik İlçesi istikametinde gelmelidirler.

 Araçlar Antik kentin tam yanına gidemediği için aracınızı yol kenarına bırakıp yukarı yokuş çıkmanız gerekiyor.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir – Kahvaltı – Piknik – İstanbul

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şile Saklıgöl Nerede – Nasıl Gidilir –  Kahvaltı – Piknik & Mangal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir