Anasayfa / Cami - Türbe - Kilise / Şimşirli Köyü Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Şimşirli Köyü Camii Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Şimşirli Köyü Camii Nerede – Nasıl Gidilir? – Rize Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Şimşirli Köyü Camii Hakkında;

Şimşirli Köyü Camii, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Şimşirli Köyünde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 50 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 11 km mesafededir.

Şimşirli Köyü Camii giriş kapısının üzerindeki kitabeye göre cami H.1265- M. 1849 tarihinde inşa edilmiştir. Caminin yapımında Kestane ağacı kullanılmıştır.  İki katlı olarak inşa edilmiştir. Muhteşem ahşap işçiliği ile ön plana çıkmaktadır. Giriş kapısının çevresinde lale motifleri ile bezenmiş bordur vardır.  Bölgenin en önemli ahşap camileri arasındadır. Ayrıca caminin yanında eğitim amaçlı kullanılan ayrı bir yapıda bulunmaktadır. Cami günümüzde ibadete ve ziyarete açık konumdadır.

Şimşirli Köyü Camii Nerede?

Şimşirli Köyü Camii, Rize ilinin İkizdere ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. İkizdere ilçesine bağlı Şimşirli Köyünde bulunur. Rize şehir merkezine yaklaşık olarak 50 km mesafededir. İkizdere merkeze ise 11 km mesafededir.

OKUMALISIN  Hristo Manastırı Nerede - Nasıl Gidilir?

Şimşirli Köyü Camii Nasıl Gidilir?

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile gelmek isteyenler, İkizdere ilçe merkezinden Şimşirli Köyüne giden dolmuşlarla ulaşım sağlayabilirler.

Hususi araç ile Rize merkezden gelmek isteyenler Karadeniz Sahil Yolu/D010/E70 ve Rize İspir Yolu/D925 üzerinden ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir