Sinan Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sinan Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sinan Paşa Cami Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul’da Bulunan Cami ve Türbeler? Hakkında bilgiler vereceğiz.

Sinan Paşa Cami Hakkında;

Sinan Paşa Cami, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş vapur iskelesinin tam karşısında yer almaktadır. Beşiktaş Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Mimar Sinan tarafından 1550 yılında yapımına başlanan Sinan Paşa Cami Osmanlı Donanmasının Kaptan-ı Deryası olarak bilinen Sinan paşanın isteği üzerine yapılmıştır. Sinan Paşa Caminin inşaatı 1555 yılında tamamlanmıştır.

Yapı dikdörtgen plan şemasına sahiptir. Ana kubbe ve iki yanda bulunan iki kubbenin altına sütunların üzerine konulmuş kemerlerle destek olunmuştur. Osmanlı Sanatının en nadide işçiliklerinden bir örnek olan yapı günümüze kadar pek çok Restorasyon çalışmasından geçirilmiştir. Restorasyon sırasında yapılan hatalar sebebiyle yapının orjinalinin bozulduğunu ifade eden uzmanlar bir Osmanlı Sanatının yok olduğunu söylemektedir.

Sinan Paşa Cami Nerede?

Sinan Paşa Cami, İstanbul ilinin Beşiktaş ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Beşiktaş vapur iskelesinin tam karşısında yer almaktadır. Beşiktaş Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

OKUMALISIN  Didim Aquapark Nerede-Nasıl Gidilir?

Sinan Paşa Cami Nasıl Gidilir?

Buraya toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 129T, 28, 29C, 29D, 40B, 41E, DT1 otobüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Metro -M2ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. DOLMUŞ D-31, DOLMUŞ D-61, MİNİBÜS SRY-14, MİNİBÜS SRY-16 ve ÜSKÜDAR – BEŞIKTAŞ vapuru ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.