Şiran Tomara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -GÜMÜŞHANE?

Şiran Tomara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti -GÜMÜŞHANE?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şiran Tomara Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Gümüşhane Gezilecek Yerler? hakkında bilgiler vereceğiz.

                         Tomara Şelalesi Nerede;                       

Tomara Şelalesi, Gümüşhane İlinin Şiran ilçesi Seydibaba Köyü Sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şelale, Şiran İlçesine 25 km, İl Merkezine ise 50 km uzaklıkta bulunmaktadır.

                      Tomara Şelalesi Hakkında;                    

Halk Arasında ‘Kırk Gözeler’ olarak adlandırılan Tomara Şelalesi, Dağın içerisinden 40 ayrı kaynaktan gelen suların 15 metre yükseklikten dökülerek dere yatağına akmaktadır. 2011 yılında Tabiat Parkı olarak ilan edilen bu yer, çevresindeki zengin flora, uyumlu peyzsaj alanları ile görsel bir şölen sunmaktadır.

Tomara Şelalesinin hemen karşısında Cam Seyir Terası bulunuyor. Gürül Gürül akan bu görsel şovu buradan izleyebilir, yada merdivenlerden aşağı inerek şelalenin yakınına kadar gidip buz gibi suya ayaklarınızı sokarak serinleyebilir ve Harika fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

OKUMALISIN  Turistik Doğu Ekspresi Hakkında Merak Edilenler?

Burada ayrıca, Market, Kapalı Çardaklar, Hediyelik Eşya Satılan dükkanlar ve yemek yemek için restoran bulunuyor.

                   Tomara Şelalesi Giriş Ücreti;                  

Kişi Başı………….. 4 TL

İndirimli ………… 2 TL

Bisiklet ………….. 4 TL

Otomobil ……… 12 TL

             Tomara Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                   

Tomara Şelalesi, Gümüşhane İlinin Şiran ilçesi Seydibaba Köyü Sınırları içerisinde bulunmaktadır. Şelaleye ulaşım Seydibaba ve Sarıca köylerinden yapılmaktadır. Kelkit merkezden itibaren Şiran ilçesi de dahil şelaleye kadar olan yol kötü durumda dikkatli ve yavaş gitmenizi tavsiye ederiz.

Tomara Şelalesi, Şiran ilçesine 23 km, Gümüşhane İline 50 km ve Trabzon İline ise 176 km mesafede bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.