Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
347
A+
A-

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Sırbistan Büyükelçiliği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Sırbistan Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Sırbistan Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Sırbistan ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Sırbistan’a gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkın tam karşısında Yazanlar sokakta bulunuyor.

Sırbistan Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Pazartesi-Cuma günü,  09.00-17.00 saatleri arası açıktır.

Konsolosluk Bölümü: 09.00-13.00 saatleri arası açıktır.

 Sırbistan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Yazanlar Sok. No 1. No:28 Kavaklıdere Çankaya/Ankara

Telefon:  0 (312) 426 10 26

OKUMALISIN  Mardin Kalesi Nerede - Nasıl Gidilir?

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

Sırbistan Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde Kuğulu Parkın tam karşısında Yazanlar sokakta bulunuyor.

Sırbistan Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler, Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile Sırbistan Büyükelçiliği arası yürüyerek 20 dakika Otobüsle 5 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen az geride Yazanlar Sokak bulunuyor, buradan yukarı doğru yürüdüğünüzde hemen oradadır.

Demiryolu ile gelecekler, Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhilye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen az geride Yazanlar Sokak bulunuyor, buradan yukarı doğru yürüdüğünüzde hemen oradadır. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilişiniz.

Karayolu ile Gelecekler, Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra TBMM’yi geçtikten sonra Kuğulu Park olarak bilinen yere geleceksiniz. Büyükelçilik hemen sağ tarafınızda kaldığı için arabanızı müsait bir yere bırakarak, Yazanlar Sokakta bulunan yere yürüyerek çıkabilirsiniz.

OKUMALISIN  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Müzesi Nerede - Nasıl Gidilir?

 Otobüs ile gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, 413-304-114-391-407 hatların herhangi birisine binerek gidebilirsiniz. Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen az geride Yazanlar Sokak bulunuyor, buradan yukarı doğru yürüdüğünüzde hemen oradadır.

Metro ile gelecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden 413-304-114-391-407 otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra hemen az geride Yazanlar Sokak bulunuyor, buradan yukarı doğru yürüdüğünüzde hemen oradadır.

 Navigasyon ile gitmek isterseniz, altta yerleştirdiğimiz Harita yardımıyla rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.