Sırtlanini Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sırtlanini Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Aydın

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sırtlanini Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti hakkında bilgiler vereceğiz.

                      Sırtlanini Mağarası Nerede?                        

Sırtlanini Mağarası, Aydın ilinin Karacasu ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Karacasu ilçe merkezine 14 km, Afrodisias’a ise 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Çamarası Mahallesi (Eski adıyla Çamarası Köyü) mevkiindedir.

             Sırtlanini Mağarası Hakkında Bilgiler               

Mağara toplamda 450 metre uzunluğundadır. Mağaranın en derin yeri 40 metredir. Yaklaşık 4 metre sürünülerek girilebilen ağız kısmından sonra mağara birden büyük bir galeri halini almaktadır. Büyük galerinin yüksekliği 1060 metre kadardır. Galerinin girişe yakın bölümünde görülen seramik parçaları antik bir yerleşim olduğu tahmin edilmektedir. Mağara içerisinde sarkıt ve dikitler bulunmaktadır.

Yatay ve kuru bir mağaradır. Dışarıda ısı 28ºC, nispi nem yüzde 44 iken, mağara içinde ısı 17ºC ve nem miktarı %85’tir.Yapılan araştırmalar sonucunda mağarada farklı böcek türlerine rastlanmıştır. Bu sebeple biyolojik çeşitlilik açıdan da önem taşımaktadır.

                    Sırtlanini Mağarası Giriş Ücreti                      

Mağaraya giriş ÜCRETSİZDİR.

               Sırtlanini Mağarası’na Nasıl Gidilir?                  

Sırtlanini Mağarası, Aydın ilinin Karacasu ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Karacasu ilçe merkezine 14 km, Afrodisias’a ise 10 km uzaklıkta yer almaktadır. Çamarası Mahallesi (Eski adıyla Çamarası Köyü) mevkiindedir.

Sırtlanini Mağarasına ulaşmak için öncelikle Karacasu ilçesine ulaşmanız gerekmektedir. Karacasu’dan Çamarası köyüne 12km sonra ulaşıyorsunuz. Köyden mağaraya ise 2 km sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aydın ilinin bazı yerlere olan uzaklığı;

 • İZMİR 130 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat,
 • MUĞLA 101 km uzaklıktadır ve yaklaşık 1,5 saat
 • AFYON 347 km uzaklıktadır ve yaklaşık 4,5 saat
 • BALIKESİR 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ÇANAKKALE 449 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat
 • DENİZLİ 126 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • MANİSA 156 km uzaklıktadır ve yaklaşık 2 saat
 • ISPARTA 293 km uzaklıktadır ve yaklaşık 3,5 saat
 • ANKARA 604 km uzaklıktadır ve yaklaşık 8 saat
 • İSTANBUL 685 km uzaklıktadır ve yaklaşık 9 saat
 • BURSA 442 km uzaklıktadır ve yaklaşık 6 saat uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.