Sis Dağı Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir?

Sis Dağı Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sis Dağı Yaylası Nerede-Nasıl Gidilir? – Giresun Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Sis Dağı Yaylası

Sis Dağı Yaylası Giresun ilinin Görele ilçe sınırında yer almaktadır. Görele ilçesine bağlı Yeşildere Köyün sınırlarında bulunur. Trabzon ve Giresun İl sınırında yer alır.

Görele Sis Dağı yerli ve yabancı birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. En çok hazırlanan ve her yıl düzenlenen şenlikleri ile ünlüdür. Her yıl Temmuz ayının 3. Cumartesi günü yapılan “Sis Dağı Yaylası Şenlikleri”  muazzam görüntülere sahne olmaktadır. Görele Sis Dağı Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından milli park olarak ilan edilmiştir. Doğa yürüyüşlerinin bol olduğu alanlarda gezinirken yöreye özgü birçok maden suyu ( Acı su) gibi doğal harikaları görebilirsiniz.

Sis Dağı Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sis Dağı Yaylası Giresun ilinin Görele ilçe sınırında yer almaktadır. Görele ilçesine bağlı Yeşildere Köyün sınırlarında bulunur. Trabzon ve Giresun İl sınırında yer alır. Sis Dağı, Giresun Görele ilçesinin sahile 40 km mesafede bulunan Aladağ’ın en yüksek tepesinde yer almaktadır. Sis Dağı’nın 1950. Metresinde Sis Dağı Yaylası yer almaktadır.

OKUMALISIN  Selimiye Cami Nerede – Nasıl Gidilir?

Sis Dağı Yaylasına ulaşım güzergâhı oldukça rahat bir konumdadır. Sis Dağı yaylasına Giresun – Eynesil yakınlarında sahilden içeri giren yaklaşık 40 km’lik köy yolunu takip ederek kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Eynesil sahilden dağa doğru çıkan 8 km asfalt yol olmak üzere, toplamda Eynesil’den 33 km’lik köy yolunun takip edilmesi ile Sis Dağı’na ulaşım sağlanmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.