Sivas Gökpınar Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Doğal Akvaryum

Sivas Gökpınar Gölü Nerede – Nasıl Gidilir – Doğal Akvaryum

Sevgili Seyyahlar  bu yazımızda sizlere Doğal Akvaryum – Sivas Gökpınar Gölü Nerede – Nasıl Gidilir hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Sivas Gökpınar Gölü               

Gökpınar Gölü Sivas ilinin Gürün ilçesinde yer almaktadır. Gürün ilçesine bağlı Yelken ve Karahisar köyleri arasında kalmaktadır.

Gökpınar Gölü Sivas ilinin en güzel doğal ve tabiat güzellikleri arasında yer almaktadır. Bu eşsiz güzellikteki göl turkuaz mavisi ve yeşil görüntüsü ile herkesi büyülemeye yetecek güzelliktedir. Yeşil ve Mavi iç içedir.

Göl ve çevresi doğal güzelliğiyle ziyarete gelenlere nefis görüntüler sunuyor. Göl görüntü olarak doğal bir akvaryuma benziyor desek yalan olmaz. Gölün suyu tatlı ve soğuktur. Gökpınar Gölü ismini, çok ilgi çeken turkuaz ve yeşil renginden almaktadır. Gökpınar gölü, ayrıca bölgede içme suyu olarak da kullanılmaktadır. Gökpınar Gölü’nün en büyük özelliği rakımının yüksek olmasıdır. 1400 metre yükseklikte bulunan Gökpınar Gölü özellikle dalış meraklılarının uğrak yeri haline gelmiştir.

Gökpınar Gölünde neler yapabiliriz derseniz, gölde binebileceğiniz deniz bisikleti bulunuyor, bu eşsiz doğada piknik yapmadan olur mu, gelirken piknik malzemelerinizi getirmeyi unutmayınız. Yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz. Tabi iskele gibi yapılmış olan yerde göl manzaralı fotoğraf çekinmeyi unutmayınız.

              Sivas Gökpınar Gölü’ne Nasıl Gidilir?               

Gökpınar Gölü Gürün ilçe merkezine yalnızca 10 kilometre uzaklıktadır. Kayseri Malatya yolu üzerinde Çayboyu mahallesinden Gökpınar Gölü’ne giriş yapabilirsiniz.

  • Sivas-Gürün ilçesi arası 136 km uzaklıkta olup 2 saat 10 dakika sürmektedir.
  • Sivas Merkeze 146 km uzaklıkta olup yaklaşık 2 saat 15 dakika sürmektedir.
  • Malatya-Gökpınar Gölü arası 235 km uzaklıkta olup yaklaşık 2 saat 50dakikadır.
  • Kayseri-Gökpınar Gölü arası 206 km uzaklıkta olup yaklaşık 2 saat 30 dakikadır.
  • Elbistan-Gökpınar Gölü arası 85 km uzaklıkta olup yaklaşık 1 saat 40dakikadır
  • Kangal-Gökpınar Gölü arası 60 km uzaklıkta olup yaklaşık 1 saat 15 dakikadır

Gökpınar Gölü Nerede-Nasıl Gidilir Makalesini Bizimle Paylaşan Sayın @Hemşireninobjektifine teşekkür ederiz,

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.