Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa / GEZİLECEK YERLER / Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede-Nasıl Gidilir?

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede-Nasıl Gidilir? – Sivas Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde bulunan Yıldız Dağı Kayak Merkezi, 2010 yıllında hizmette açılmıştır. Açılış sonrası da devam eden iyileştirme çalışmaları ile son derece modern bir kayak merkezine dönüştürülmüştür. Uzun yıllar boyunca bir proje olarak tasarlanan ve hayata geçirilen çalışmalar sonucunda Yıldız Dağı bir kış sporları turizm merkezi olarak faaliyet gösterme başlamıştır.  Yıldız  Dağı, Sivas şehrimizin kuzey bölgesinde yer almaktadır. Ortalama 2500 metreyi bulan yüksekliğe sahip Yıldız Dağı ile Sivas merkezi arasında yaklaşık 60 kilometre mesafe bulunur. Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yakupoğlan Köyü mevkiinde yere almaktadır.

Yıldız Dağı bulunduğu yer ve yükseltisi etkisiyle  kış sporları açısından son derece elverişli bir yapıya sahiptir. Ormanlık ve kayalık alanların bulunduğu Yıldız Dağı Aralık ayının başlangıcından Nisan ayına kadar karla kaplı bir haldedir. Bu sebeple Aralık ayı ile Nisan ayı arasında kayak yapmak için uygun durumdadır. Yıldız Dağı Kayak Merkezi ve çevresi genellikle çığ veya heyelan gibi tehlikelerin bulunmadığı, oldukça güvenli bir yapıya sahiptir.

OKUMALISIN  Sivas Çifte Minareli Medrese Nerede-Nasıl Gidilir?

Kayak  merkezi  içerisinde geniş pistler, otopark, helikopter alanı, cafe, restoran, konaklama yerleri ve mekanik tesisler yer almaktadır. Kayağa  yeni başlayanlar ve Profesyoneller için uygun pistler bulunmaktadır. Snowboard tutkunları için de önemli bir kayak merkezidir. Kızak kaymak isteyenler burada kızak kiralayabiliyor.

Yıldız Dağı Kayak merkezi farklı yaşta ve deneyimdeki kişilere hitap eden pistlerle sizleri ağırlıyor. Kayak için gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Burada kayak yapmaya yeni başlayanlar ders alabilirler.

Bunların dışında bu bölgede dağ yürüyüşü yapılabilmektedir. Gruplar halinde yürüyüş yapanlar ile karşılaşmak mümkündür.

Sivas iline geldiğinizde  kayak dışında birçok faaliyet yapabilirsiniz. Balıklı göl, mağaralar, travertenler ve şelaleler gibi doğal güzelliklerin dışında  arkeolojik eserler ve tarihi bir-çok yapı bulunmaktadır. Bu sebeple Yıldız Dağı, sadece kış aylarında değil diğer mevsimlerde de ziyaret edilebilirsiniz.

Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi Konaklama İmkanları

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde  sadece bir otel bulunmaktadır. 110 yatak kapasiteli olan bu otel oldukça modern bir yapıya sahiptir. Ayrıca Sivasin yerel lezzetlerini yemeden buradan ayrılmayın derim.  Hem tesis içerisinde hem de şehir içinde bulacağınız Sivas yemekleri içerisinde sizlere kuzu etli Sivas kebabını, Sivas köftesini ve mantısını yemenizi tavsiye ediyorum.

OKUMALISIN  Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası Nerede-Nasıl Gidilir?

Yıldız Dağı Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Yıldız Dağı Kayak Merkezine ulaşım son derece kolaydır. Yıldız Dağı Kayak Merkezi, Sivas’ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yakupoğlan Köyün sınırlarında bulunur. Şehir merkezinden hareket eden otobüs seferlerini tercih ederek kayak merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler Sivas kent merkezinde bulunan Kent Meydanı Tarihi Jandarma Binası Önünden kalkmaktadır.

Şehir merkezinden otobüsler hafta içi ve dışı farklı seferler düzenlemektedir.

HAFTA İÇİN GİDİŞ: 09.30

HAFTA SONU GİDİŞ: 08.30 – 09.30 – 10.00

DÖNÜŞ SAATLERİ: 15.00 – 15.30 – 16.00

Kent merkezinden yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan tesislere kendi aracınızla da rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Terme Gezi Rehberi Nerede – Nasıl Gidilir? – Samsun-Terme Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir