Siyahser Cami Nerede – Nasıl Gidilir – KARAMAN

Siyahser Cami Nerede – Nasıl Gidilir – KARAMAN

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Siyahser Cami Nerede – Nasıl Gidilir – Cami Ne Zaman Yapıldı – Kim Tarafından Yapıldı – Caminin Tarihi ve Mimarisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Karabaş Veli Cami, olarak ta bilinen Siyahser Cami,  Karaman ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Karaman merkeze bağlı Siyahser Mahallesinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

Karabaş Veli Külliyesi yapım tarihi ve yaptıran kişi hakkında kesin bir bilgi mevcut değildir. Fakat XV.yy’da Karamanoğulları döneminde inşa edildiği bilinmektedir. Kaynaklara bakıldığında yapının II. Abdülhamit döneminde onarıldığı bilgisine ulaşılmaktadır.

Karabaş Külliyesi iki bölüme ayrılmaktadır. Bu bölümler arasında Cami, Türbe ve İmarethane yer almaktadır. Cami dikdörtgen planlı olarak inşa edilmiştir. Caminin kuzeyinde ise imarethane bulunur. İmarethane üç eyvanlı merkezi kubbeli bir biçimde inşa edilmiştir.

                  Karabaş Veli Cami Nerede?                                 

Cami, Karaman ilinin merkez sınırları içerisinde yer almaktadır.  Karaman merkeze bağlı Siyahser Mahallesinde bulunur. Merkeze yürüme mesafesindedir.

                Siyahser Cami’ne Nasıl Gidilir?                      

Buraya hususi araç ya da toplu taşıma araçları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi araç ile gelecekler öncelikle Karaman merkeze gelmelidir buradan külliye çok yakın konumdadır. Şehir merkezinden servislerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Navigasyonu kullanarak gitmek isterseniz , altta yerleştirdiğimiz harita yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.