Slovakya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Slovakya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?
1.206
A+
A-

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Slovakya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

   Slovakya Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgiler   

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Slovakya Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır. Slovakya Büyükelçiliğin görevi, Türkiye Cumhuriyeti ile Slovakya ülkesi arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte Slovakya’ya gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

            Slovakya Ankara Büyükelçiliği Nerede?             

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır.

     Slovakya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri     

Pazartesi – Cuma günleri arası   08.00 – 16.00 saatleri arası hizmete açıktır.

    Slovakya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri     

Adres: Çankaya Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No: 245, Kavaklıdere Çankaya/Ankara

Telefon:  +90 312 457 20 00

Dini Bayramlar ve Resmi Tatillerde Kapalıdır.

     Slovakya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir?     

Ankara ilinin Çankaya ilçesi sınırları içerisinde Kavaklıdere semtinde bulunmaktadır.

Slovakya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile Gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz. Kızılay ile Slovakya Büyükelçiliği arası Otobüsle 10 dakikadır. Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru yürüyüş mesafesindedir.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Sıhhiye veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Sıhhiye’ye gelmelisiniz. Buradan Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru yürüyüş mesafesindedir. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 10 dakika içerisinde gidebilirsiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra TBMM’yi geçtikten sonra Kuğulu Park olarak bilinen yere geleceksiniz. Büyükelçilik hemen Polonya Büyükelçiliğinin üst kısmında bulunuyor. Arabanızı müsait bir yere bırakarak, gidebilirsiniz.

Yâda Kuğulu Parktan Cinnah Yokuşu çıkılıp; Atakule’den Sola Çankaya Caddesine döndükten sonra, ilerdeki Kızılay Tabelasından Atatürk Bulvarından aşağıya doğru inerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından, Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru yürüyüş mesafesindedir

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek Bakanlıklar tarafına giden Kalkan 413-304-114-391- otobüslerine binerek Kuğulu Park durağında indikten sonra Yukarı doğru Atatürk Bulvarına doğru yürüyüş mesafesindedir.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.