Slovenya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Slovenya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Slovenya Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Slovenya Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Slovenya Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Slovenya Büyükelçiliği’nin görevi, Ülkemiz Slovenya arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Slovenya Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Slovenya Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Çankaya Caddesi Kırlangıç Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Slovenya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saati;  Hafta içi her gün, 09:00 – 17: 00 saatleri arasında hizmeti vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Slovenya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Kırlangıç Sokak No: 36 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 405 42 21

Slovenya Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Çankaya Caddesi Kırlangıç Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Slovenya Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile ĞGelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz.

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

OKUMALISIN  Bodrum’un En Güzel Plajları ve Koyları - Denize Girilecek Yerler - Muğla

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Demiryolu ile Gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz. Ya da yine bu yöne giden 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yolun devamında Kırlangıç Sokak yol ayrımından dönerek elçilik binasına gidebilirsiniz.

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor.

OKUMALISIN  Mimar Sinan Kent Ormanı Nerede – Nasıl Gidilir?

-İster İran Caddesinden yukarıya doğru devam edip Çankaya Caddesinden sola dönünüz, az ileride sol tarafta Kırlangıç Sokak tabelasından dönerek Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

-İster Turan Ekmeksiz Caddesi-Filistin Caddesi ve devamında Nene Hatun Caddesinden devam ederek Çankaya Caddesine doğru çıktığınızda sağa doğru dönüp Kırlangıç Sokağa giriniz, Elçilik binasını göreceksiniz.

Kücükesat Tarafından gelecekseniz eğerNene Hatun Caddesinden gelerek Çankaya Caddesinden sağa dönüp Kırlangıç Sokağa tekrar dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından,

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek,

Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak tabelasından giriş yapınız, elçilik binasını göreceksiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.