Softaboğan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Softaboğan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Softaboğan Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir? – Bursa Gezi Rehberi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Softaboğan Şelalesi Hakkında;

Softaboğan Şelalesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçe sınırında Bakacak mevkiinde bulunmaktadır. Şelale, Krıkpınar Deresi üzerindeki en çok ilgi çekenidir. Şelale denildiği zaman aklınıza bir Tortum Şelalesi, Bir Düden Şelalesi geliyordur ama Softaboğan şelalesi yükseklerden güldür güldür akan bir şelale değildir, birkaç metre yükseklikten düşen bir şelaledir. Softaboğan Şelalesinin en önemli özelliği doğa içerisinde gizlenmiş bakir bir ortamının olmasıdır. Aslında bu bölge bir parkur olarak bilinmektedir ve bu şelale yürüyüş yapan doğa tutkunlarının bir durağı konumundadır. Buraya gelen doğa tutkunları hem dinlenmekte hem de Şelalenin oluşturduğu küçük havuza girerek serinlemektedirler.

Softaboğan şelalesi adının nerden geldiğini soracak olursanız, Yavuz Sultan Selim‘in taht mücadelesi yaptığı kardeşi Şehzade Ahmet’in kardeşlerinden birini av sırasında burada boğdurmasını nedeniyle verildiği rivayet edilmektedir.

Bursa-Uludağ’ın gizli kalmış güzelliklerinden biri olan bu şelaleye araba ile gelmek mümkün değildir. Orman içerisinden patika yoldan yürüyerek gelebiliyorsunuz.

OKUMALISIN  Astım Mağarası Nerede – Nasıl Gidilir? Mersin - Silifke Gezi Rehberi

Softaboğan Şelalesi’ne Nasıl Gidilir;

Bursa’nın gizli kalmış güzelliklerinden biri olan bu şelaleye gelmek için, Uludağ’ın zirvesinde bulunan Çobankaya kamp alanından asfalt yola çıkarak Bakacak istikametine doğru yürüyünüz. Bu yoldan yaklaşık 500 m. mesafede Ormanla müdahale etmek için açılan toprak yolu takip ederek,  çam ormanına doğru ilerleyen patika yol 1 km sonra Krıkpınar deresiyle buluşuyor. Bu dereyi takip ederek Softaboğan şelalesine ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.