Sonbahar’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer –  En Güzel Kamp Alanları

Sonbahar’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer –  En Güzel Kamp Alanları

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sonbahar’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer ve Bu Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

        Sonbahar’da Kamp Yapılacak En İyi 10 Yer            

                     1-Bolu – Yedigöller Milli Parkı                         

Yedigöller Milli Parkı, İçerisinde büyüklü küçüklü 7 tane göl bulunan bu yer, Sessiz ve sakin bünyesi, güzel manzaraları, yürüyüş yolları, şelaleleri, çeşitli cinste bitki ve ağaçlarla süslü yamaçlarıyla piknik, dinlenme, fotoğraf çekme, spor yapma ve kamp kurma gibi rekreatif faaliyetler yapılmaktadır.  Zengin bitki örtüsü ve ağaç çeşitliliğinin yarattığı görsel güzellik Özellikle sonbahar ayında görülmeye değer güzelliktedir. Sonbahar’da Kamp yaparken Her renk ağaç çeşidini görme fırsatı yakalayacaksınız.

           2- Borabay Gölü Tabiat Parkı – Amasya           

Borabay Gölü Tabiat Parkı, Amasya ilinin görülmesi gereken en güzel ve doğal güzelliklerinden bir tanesidir. Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir. Halk arasında Aynalı Göl olarak tabir edilen bu göl, denizden yaklaşık 1.050 metre yükseklikte, 300 Metre genişliğinde ve 25 metre derinliği bulunmaktadır. Borabay Gölünde,  Piknik – Kamp – Bungalov Evlerde konaklama, Doğa yürüyüşleri yapabilir, doğada sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilirsiniz.

               3- Kazdağları Milli Parkı – Balıkesir              

Kaz Dağları Milli Park’ın bitki zenginliği ve doğal peyzaj değerlerini sunduğu vadilerde düzenlenen günü birlik kullanım alanlarında, günübirlik rekreasyonel hizmetler sunmaktadır. Milli Park içerisinde, Yürüyüş, Doğa Fotoğrafçılığı, Piknik, Cam Seyır Teras Alanı, Çadırla ve karavanla konaklama yapılabilir.

               4- Erikli Yaylası ve Şelalesi – Yalova          

Erikli Yaylası, Yalova-Çınarcık’ta Teşvikiye Köyü’nün 6 km. yukarısında 33 dönüm arazi üzerine kurulu ormanla iç içe şelale ve dere kıyısında huzur bulacağınız piknik alanları, yürüyüş parkurları, çadır kampı ve mesire alanı bulunan bir yerdir.

               5- Torkul Göleti ve Yaylası – Düzce           

Torkul Göleti, 1.251 metre yükseklikte bulunan Torkul Yaylası içerisinde volkanik çöküntüden oluşmuş 5 bin metrekare alana sahip bir gölettir. Gölet çevresinde kayın, köknar, gürgen, kestane, akçaağaç, karaçam gibi ağaçlar bulunuyor. Torkul Yaylasında, piknik, olta balıkçılığı, foto-safari, çadır kampı yapabilir, trekking turları gerçekleştirebilirsiniz.

                 6- Kovada Gölü Milli Parkı – Isparta          

Kovada Gölü Milli Parkı, Isparta’nın Eğirdir ilçesi sınırları içerisinde yer alır. Millî park sâhası içerisinde konaklama ve piknik yapma amaçlı hazırlanmış yerler mevcuttur. 1992 yılında l. derece doğal sit alanı olarak ilan edilen Gölün çevresi 20,6 km’dir. Derinliği ise 6-7 metredir. Milli Park içerisinde Kampçılık, yürüyüş, manzara seyretme ve tırmanış yapma alnalrı var. Doğal güzelliğinin yanı sıra barındırdığı birçok bitki ve canlı türüyle son dönemlerde fotoğrafçı ve kuş bilimcilerin uğrak yerleri arasındadır.

                   7- Sülüklü Göl Tabiat Parkı – Bolu                 

Sülüklü Göl, 314 yıl önce yani 1703 yılında heyelan sonucunda oluşmuştur. Tavşansuyu Deresi’ne heyelan düşmesiyle oluşan tektonik hareketler sonucunda toprak alan çökmüş ve Sülüklü Göl oluşmuştur. Sülüklü Göl 6 hektarlık bir alanda yer almaktadır. Gölde en çok olan balık ise sazan ve mercan balığıdır. Piknik, Kamp, Doğa yürüyüşleri, Foto Safari için uygundur.

                           8- Baraklı Göleti- Bursa                    

Baraklı Göleti, Bursa’nın Keles ilçesi sınırlarında olan Baraklı Göleti, şehir merkezine 65 kilometre uzaklıktadır. Çam ağaçlarıyla çevrili göletin çevresi, yaz ayları bölgede yetişen yaban çileklerinin kokusuyla cezbedici bir kamp deneyimi sunuyor. Göletin etrafında kamp yapmak ücretsiz. Ayrıca çeşme, tuvalet, işletme veya tesis gibi imkanlar da bulunmamakta. Kamp alanına en yakın alışveriş seçeneği, 7.5 kilometre uzaklıktaki Baraklı Köyü. Kamp yapmak için Baraklı Göleti’ni tercih edeceklerin bu koşullara hazırlıklı olması ve gereken malzemelerini önceden hazırlamalarında fayda var.

                     9- Bozcaarmut Göleti – Bilecik                      

Bozcaarmut Baraj Göleti, Bilecik’te Pazaryeri ilçesinin Bozcaarmut Köyünde bulunmaktadır. Göletin en büyük özelliği ise el değmemiş olmasıdır. Olta balıkçılığına uygun olan gölet çam ağaçlarıyla çevrili bir alana sahiptir. Göl bölgesinde doğa yürüyüşü yapabilir, Piknik yapılabilir, Karavan ve Çadır Kamp kurabilirsiniz.

                            10- Akgöl – Sinop                               

Akgöl, Ayancık İlçesi’nin güneyinde bulunan Akgöl, etraftaki sık köknar ormanları içinden akan iki çayın birleşmesiyle oluşmuş yapay bir gölettir. Göl, ortalama 3 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Günübirlik geziler için uygun olan göl civarındaki orman içlerinde Piknik ve Kamp alanları bulunmaktadır. Ayrıca, Doğa yürüyüşleri ve Foto Safari için uygun ortamlar bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.