Şövalye Adası  Nerede – Nasıl  Gidilir – Fethiye – Muğla Gezilecek Yerler

Şövalye Adası  Nerede – Nasıl  Gidilir – Fethiye – Muğla Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Şövalye Adası Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Tekne Turu – İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Şövalye Adası Hakkında Bilgiler                   

Şövalye Adası, Muğla ilinin Fethiye ilçe sınırlarında yer alan küçük ve şirin bir adadır.  Yerel Halk tarafından Meğri Adası veya Fethiye Adası olarak ta bilinmektedir. Şövalye Adası adını, Tarihte 15. yüzyılda bölgede bulunan  Rodos Şövalyelerinden almaktadır. Ada’nın en önemli özelliği bölgede yerleşim yeri olarak kullanılan Tek Ada olma özelliğine sahip olmasıdır.

Telmessos Körfezi’nin adeta ağzını ince ve uzun Lades Kemiği Şeklinde kapatması tarih boyunca korunaklı bir alan olarak bilinmektedir. Adanın Batsında Kızılada, Doğusunda Çalış Plajı, Kuzeyinde Fethiye Körfezi, Güneyinde Fethiye ilçe yerleşim alanları bulunmaktadır. Adanın en önemli özelliklerin de birisi de yaz aylarında hafif esen serin bir yer olmasıdır. Denizi oldukça berrak ve Temiz olduğunu söylemek isteriz. Ayrıca, Yüzmek isteyenlere kısa bir hatırlatma yapalım. Deniz taşlık olduğundan dolayı Çocuklu aileler deniz ayakkabısı ile gelmesini tavsiye ederiz.

OKUMALISIN  Malatya Kahve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saati?

                Şövalye Adası’nda Neler Yapılır?                 

Şövalye Adasında ortalama 70 bina, 4 konaklama tesisi, bir restoran,  plaj, piknik alanları ve yürüyüş alanları, Rodos şövalyelerinin yaptırdığı kale kalıntılarını, eski sarnıçları ve mozaikleri bulunmaktadır. Ayrıca, Adada bulunan kilise, şapel, sarnıçlar ve yapı kalıntılarının tamamı Bizans dönemine aittir. Ada, gelen misafirlerine 200 yıllık zeytin ağaçları altında Deniz, Doğa ve tarihle iç içe, huzurlu bir tatil yapma imkanı sunuyor. Şövalye Adasında yazlık evlerin yanı sıra konaklama ihtiyacı için düşünülmüş oteller de bulunmaktadır.

                     Şövalye Adası Giriş Ücreti                       

Şövalye Adasında Herhangi bir Giriş Ücreti Bulunmamaktadır. Sadece gelmek için Teknelere ücret ödüyorsunuz.

                  Şövalye Adası’na Nasıl Gidilir?           

Şövalye Adasına ulaşım hakkında bilgi verecek olursak, Sadece Deniz yolu ile ulaşım mümkündür. Motorlu Tekneler ile Dolmuşlar günün belirli saatler ile servisler düzenlemektedir.

OKUMALISIN  Yeşilgöz Mesire Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Fethiye Limanın dan   ve Çalış Plajı’ndan olmak üzere iki ayrı noktadan servisler kalkmaktadır. Yaz sezonunda deniz dolmuşları saat 10.00-19.00 saat aralığında düzenli olarak adaya doğru hareket etmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.