Spil Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Spil Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Spil Dağı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti –  Piknik – Kamp – Konaklama Hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

             Spil Dağı Milli Parkı Hakkında Bilgiler          

Milli Parkı, Manisa ve İzmir il sınırları içerisinde yer almaktadır. 1968 yılında Milli Park ilan edilen bu yer 1517 metre yüksekliktedir. Spil Dağı, Jeolojik yapıdaki kalker kayalar, Kanyon ve Vadiler, Dolin Gölleri, Mağaraları, Tantal Kalesi Kalıntıları, Yaban Hayatı, bereket tanrıçası Kybele’nin rölyefi, Niobe Ağlayan Kaya ve Bizans Dönemi’nden kalma Magnesia Kalesi ve Dağın 600 metre yükseğinde Spil Gölü, Zengin Bitki örtüsü ve kamp – Piknik alanları ile bölgenin yaz kış en çok tercih edilen yeridir.

Manisa denildiği zaman ilk akla gelen yerler arasındadır. Tarih, Mitoloji, Flora ve Fauna olarak oldukça zengindir. Spil Dağı, Gediz Nehri ovasında başlayıp Karadağın zirvesinde 1517 metre yüksekliğe ulaşmaktadır. Bitki örtüsü ormanlıktır. Ayrıca Endemik bir bitki olan Manisa Lalesini de burada görmek mümkündür. Spil dağı Milli Parkında Yılkı Atları olan yaban atlarını görme imkanı bulacaksınız.

Spil Dağının At Yaylası olarak adlandırılan bölgede Kır Gazinosu, 124 Kapasiteli Dağ Evi, Piknik Alanları, Kamp alanları, Spor tesis, Restoran ve Oyun alanları bulunmaktadır. Milli Park ayrıca Dağcılık ve Tırmanma sporu içinde önemli bir alandır.

           Spil Dağı Milli Parkı’nda Neler Yapılır?            

Spil Dağı, Yöre halkı tarafından özellikle piknik alanı olarak tercih edilen bir yer olarak bilinmektedir. Yaz sıcaklarında önemli serinleme noktasıdır. Kış aylarında ise Kar ve karla ilgili aktiviteler düzenlenmektedir. Spil Dağında Neler yapılır derseniz;

 • Piknik ve Mangal
 • Kamp Yapabilirsiniz.
 • Doğa yürüyüşleri
 • Bisiklet ile orman içinde gezebilir
 • Atış Poligonunda aktivite
 • Kapalı Restoranlarda  yeme – içme
 • Kır Bahçesi
 • Cafeler de Çay – Kahve içme
 • Çocuklar için Oyun alanları
 • Yılkı Atlarını  izleme
 • Manisa Lalesini Görme
 • Spil Gölünü gezmek
 • Tantal Kalesi Kalıntılarını ziyaret
 • Niobe Ağlayan Kaya’yı ziyaret
 • Ve Seyir terasından Manisa şehrini seyredebilirsiniz.

           Spil Dağı Milli Park’ında Kamp Yapılır mı?        

Evet Yapılır. 

                  Spil Dağı Konaklama İmkanları                      

Spil Dağı Milli Park yönetimi tarafından işletilen Bungalov evlerde konaklayabilirsiniz.  Bungalov evlerin içerisinde, Müstakil bahçeler, Mutfak, banyo, yatak odaları ve şömineli salonlar bulunuyor. Rezervasyon yaptırarak gitmenizde fayda var.

Bilgi için :0236 237 10 61 – 0539 334 31 45

    Spil Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti 2023 Yılı    

Araç ile Girişlerde 25 TL alınmaktadır. (2023 yılı Ocak ayı itibariyle)

        Spil Dağı Milli Parkı Ziyaret Saatleri            

Milli Parkı, ziyaretçiler için Giriş 07:00 ve çıkış 20:30 olarak belirlenmiştir.

        Spil Dağı Milli Parkı’na Nasıl Gidilir?        

Spil Dağı, Manisa  il merkezden kuzey yolunu izleyerek 24 km mesafede bulunuyor. Bu yol üzerinde yönlendirici tabelalar bulunmaktadır.İzmir il merkezine 50 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments