Anasayfa / Ankara / Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği Nerede – Nasıl Gidilir? – Vize İşlemleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği Hakkında;

Büyükelçilikler Her ülkede olduğu gibi Ülkelerin Başkentlerinde bulunmaktadır. Ülkemizde Sri Lanka Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Başkent Ankara’da bulunmaktadır Sri Lanka Büyükelçiliğinin görevi, Ülkemiz Sri Lanka arasındaki ilişkileri yönetmektedir. Türkiye’deki en yetkili birimi olmakla birlikte, Sri Lanka Ülkesine gitmek isteyen, ticari veya turistik vize işlemlerini, yeşil kart taleplerini alan ve sonuca bağlayan bir yerdir.

-Büyükelçilikler Randevu ile çalışmaktadır.

-Vize işlemleri Başvuru sonuçları En az 1 ay sürüyor (seyahat etmeden 2-3 ay önce vize işlemlerini yapmanızı öneriyoruz)

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği Nerede;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Çankaya Caddesi Kırlangıç Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri;

Büyükelçilik Çalışma Saati;  Pazartesi – Cuma: 08:00 – 16:00 saatleri arasında hizmeti vermektedir.

Resmi Gün ve Dini Bayramlarda Kapalıdır.

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri;

Adres: Kırlangıç Sokak No:41 Gaziosmanpaşa / Ankara

Tel: +90 312 427 10 21

Sri Lanka Ankara Büyükelçiliği’ne Nasıl Gidilir;

Ankara ilinin Çankaya ilçesi Gaziosmanpaşa semtinde Çankaya Caddesi Kırlangıç Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Sri Lanka Büyükelçiliğine gitmek için;

Havayolu ile gelecekler,

Esenboğa Havaalanında indikten sonra Belediye Otobüsü veya Havaş ile Kızılay’a kadar gelebiliyorsunuz.

OKUMALISIN  Karaman Çeşmeli Kilise Nerede - Nasıl Gidilir?

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Demiryolu ile gelecekler,

Ankara Tren Garında indikten sonra, hemen önünden kalkan Kızılay veya Ulus yönüne giden dolmuşlara binerek Ulus veya Kızılay’a gelmelisiniz. Buradan Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz. Ya da Tren garı önünde bulunan taksi yardımıyla 20 dakika içerisinde gidebilişiniz. Ya da yine bu yöne giden 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Karayolu ile Gelecekler,

Kendi aracınızla gidecekseniz eğer, Ankara ilinin merkezinde bulunan Ulus-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar yönünde ilerledikten sonra sizi iki güzergâh bekliyor;

1.Yol,  Kuğulu Park olarak bilenen yerden köprü altına girerek devam ediniz. Cinnah Caddesi olarak bilinen yola sapacaksınız, buradan dik yokuştan sonuna kadar, Atakule’ye kadar devam ediniz. Atakule’den sola doğru dönerek Çankaya Caddesi boyunca devam ediniz. Bu yolun devamında Kırlangıç Sokak yol ayrımından dönerek elçilik binasına gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Atatürk Parkı Nerede - Nasıl Gidilir?

2.Yol, Kuğulu park olarak bilinen yerdeki ışıklardan sola dönünüz, daha sonra ilk sağa doğru (karum alışveriş merkezine doğru) dönerek yokuş yukarı devam ediniz. Bu yolun devamında yol ayrımı bulunuyor.

-İster İran Caddesinden yukarıya doğru devam edip Çankaya Caddesinden gidiniz.

-İster Turan Ekmeksiz Caddesi-Filistin Caddesi ve devamında Nene Hatun Caddesinden devam ederek Çankaya Caddesine doğru gidip Elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Kücükesat Tarafından gelecekseniz eğer. Nene Hatun Caddesinden gelerek Çankaya Caddesine çıkıp elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile Gidecekler, Ulus-Sıhhiye-Kızılay duraklarından,

Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak bulunuyor. Elçilik binası göreceksiniz.

Metro ile Gelecekler,

Ulus-Sıhhiye-Kızılay istasyonunda inerek,

Bakanlıklar-Çankaya yönüne Giden 408-413 otobüslerine binerek Abc Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak bilinen yerde inerek Kırlangıç Sokakta Elçilik binasını göreceksiniz.

Yâda Kızılay’dan Güvenpark önünden Kalkan 391 Nolu Doğantepe otobüsüne binerek Nene Hatun Caddesinin sonunda inip Çankaya Caddesine çıkıp sağa doğru döndüğünüzde az ileride Kırlangıç Sokak tabelasından dönerek elçilik binasına ulaşabilirsiniz.

-Navigasyon ile gelmek isteseniz, Altta yerleştirdiğimiz haritayı kullanarak kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Yeşilada Gezilecek Yerler

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Eğirdir Yeşilada Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Yeşilada Gezilecek Yerler hakkında bilgiler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir