Subaşı Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul Gezilecek Yerler?

Subaşı Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – Çatalca – İstanbul Gezilecek Yerler?

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Subaşı Köyü Nerede – Nasıl Gidilir – İstanbul Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                   Subaşı Köyü Hakkında Bilgiler                       

Subaşı Köyü, İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Subaşı Köyü özellikle tarihi yapısıyla karşımıza çıkmaktadır. Birçok tarihi yapı bu köyü ön plana çıkarmaktadır. II. Kaplan Giray Han’ın mezarının bulunmaktadır. Selim Giray Sultan Çeşmesi,  ve Han Cami, Subaşı Köyü’ndeki tarihi yapılar arasında bulunmaktadır. Caminin kapısından çıktığınızda, ayrıca karşınızda Subaşı Tabiat Anıtı’nı da görüyorsunuz.

1000 yıllık ağaçların da bulunduğu Subaşı Köyü; tarihi yapıları, eski ahşap evleri ve doğası ile Çatalca’da gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Hem doğa hem de tarihi güzellikleri görmek istiyorsanız bu köye gelmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

                          Subaşı Köyü Nerede?                              

Subaşı Köyü İstanbul ilinin Çatalca ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Çatalca İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

OKUMALISIN  Tuzla Viaport Marina Nerede  - Nasıl Gidilir?

                     Subaşı Köyü’ne Nasıl Gidilir?                    

Çatalca’da bulunan bu güzel köye ulaşmak için; Toplu taşıma veya hususi aracınız ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs ile gelmek isteyen kişiler 402-404 otobüslerine binerek bölgeye ulaşabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.