Anasayfa / Doğal Güzellikler / Süloğlu Baraj Gölü Nerede-Nasıl Gidilir?

Süloğlu Baraj Gölü Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Süloğlu Baraj Gölü Nerede-Nasıl Gidilir? – Edirne Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Süloğlu Baraj Gölü

Süloğlu Baraj Gölü Edirne ilinin Süloğlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Süloğlu Edirne il merkezine çok yakındır. Edirne il merkezine 33 km’dir.

Süloğlu Barajının inşasına 1975 yılında başlanmıştır. Altı yıl süren inşa aşamasından sonra 1981 yılında yapımı tamamlanmıştır. Baraj gölünün yüksekliği 52 metre, depolama hacmi ise 50.588 milyon metreküp büyüklüğe sahiptir.  Süloğlu Baraj Gölü sulama Edirne iline ayrıca ilçeye içme ve kullanma suyu temini amacıyla inşa edilmiştir.

Süloğlu Baraj gölü çevresinde yer alan yeşil alan mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Baraj gölünün kenarında piknik yapılması için oturma yerleri de mevcuttur.  Bu mesire yerinde piknik yapma ve doğanın tadını doyasıya çıkarma şansına sahipsiniz. Bu mesire alanı ilçe merkezine yakın olmasından dolayı özellikle hafta sonları kalabalık olmaktadır. Ayrıca bu gölde Sazan, yayın, sudak, levrek ve kefal gibi balık çeşitleri mevcuttur. Balık tutmak isteyenler de bu göle yoğun ilgi göstermektedir.

OKUMALISIN  İstanbul-Avrupa Yakasında Bayanlara Özel Aquapark ve Yüzme Havuzları

Süloğlu Baraj Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?

Süloğlu Baraj Gölü Edirne ilinin Süloğlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Süloğlu Edirne il merkezine çok yakındır. Edirne il merkezine 33 km’dir.

Süloğlu Baraj Gölüne hususi aracınız veya toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirne merkezden Süloğlu ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınızla Edirne merkezden yaklaşık 40 dk sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Mehmet Akif Ersoy Evi ve Müzesi Nerede – Nasıl Gidilir – Çanakkale

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Mehmet Akif Ersoy evi ve Müzesi  Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir