Süloğlu Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Edirne

Süloğlu Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Edirne

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Süloğlu Barajı Nerede – Nasıl Gidilir – Neler Yapılır – Giriş Ücreti – Piknik & Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                   Süloğlu Barajı Nerede?                     

Süloğlu Barajı, Edirne ilinin Süloğlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Süloğlu Edirne il merkezine çok yakındır. Edirne il merkezine 33 km’dir.

Süloğlu Barajının inşasına 1975 yılında başlanmıştır. Altı yıl süren inşa aşamasından sonra 1981 yılında yapımı tamamlanmıştır. Baraj gölünün yüksekliği 52 metre, depolama hacmi ise 50.588 milyon metreküp büyüklüğe sahiptir.  Süloğlu Baraj Gölü sulama Edirne iline ayrıca ilçeye içme ve kullanma suyu temini amacıyla inşa edilmiştir.

Süloğlu Baraj Gölü çevresinde yer alan yeşil alan mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Baraj gölünün kenarında piknik yapılması için oturma yerleri de mevcuttur.  Bu mesire yerinde piknik yapma ve doğanın tadını doyasıya çıkarma şansına sahipsiniz. Bu mesire alanı ilçe merkezine yakın olmasından dolayı özellikle hafta sonları kalabalık olmaktadır. Ayrıca bu gölde Sazan, yayın, sudak, levrek ve kefal gibi balık çeşitleri mevcuttur. Balık tutmak isteyenler de bu göle yoğun ilgi göstermektedir.

OKUMALISIN  Danamandıra Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

                   Süloğlu Baraj’na Nasıl Gidilir?               

Süloğlu Baraj Gölü, Edirne ilinin Süloğlu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.  Süloğlu Edirne il merkezine çok yakındır. Edirne il merkezine 33 km’dir.

Süloğlu Baraj Gölüne hususi aracınız veya toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Edirne merkezden Süloğlu ilçe minibüsleri ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Hususi aracınızla Edirne merkezden yaklaşık 40 dk sürmektedir.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.