Anasayfa / Doğal Güzellikler / Sultan Sazlığı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Sultan Sazlığı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sultan Sazlığı Milli Parkı Nerede – Nasıl Gidilir? – Kayseri Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sultan Sazlığı Milli Parkı Hakkında;

Sultan Sazlığı, Kayseri iline bağlı Yahyalı, Develi ve Yeşilhisar ilçelerinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Sultan Sazlığı, 1. Derece Doğal Sit Alanı, Ramsar Alanı ve Milli Park olma özelliklerini taşıması açısından koruma altına alınmıştır.

2002 – 2004 yılları arasında yapılan flora çalışmaları sonucunda alandaki doğal bitki türünün 428 olduğu ve bunlarından 48 tanesinin endemik olduğu tespit edilmiştir.  Sultan Sazlığında bu zamana kadar yapılan kuş sayım sonuçlarına göre maksimum 301 kuş türü sayılmıştır. Eğer göç dönemine gelmezseniz burada Flamingoları görebilirsiniz.

Sultan Sazlığında Tekne Turu ve Fayton gezintisi yapabilir, sazlıklarda yüzen küçük ördekleri, yılanları, Karabatakları ve kaplumbağaları seyredebilirsiniz. Ayrıca, Milli park içerisinde restoran bulunmaktadır. Yeme içme ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz. Sultan Sazlığında bulunan Kuş Müzesinde  5 farklı kamera ile Sultan Sazlığı Milli Parkı’nı izleyebildiği müzede, kuş türlerine ilişkin detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

OKUMALISIN  Domaniç Ormanları Nerede-Nasıl Gidilir?

Sultan Sazlığı Milli Parkı Giriş Ücreti;

Sultan Sazlığı Milli Park içerisinde bulunan Kuş Müzesi bulunmaktadır. Bu kuş Müzesine giriş ücretlidir. Giriş ücreti 2019 yılı itibariyle 6 TL alınmaktadır.

Sultan Sazlığı Milli Parkı Nasıl Gidilir?

Sultan Sazlığı, Kayseri iline bağlı Yahyalı, Develi ve Yeşilhisar ilçelerinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Sultan Sazlığına çeşitli yollardan gidebilirsiniz.

  • Develi ilçesine 35 kilometre,
  • Yahyalı ilçesine 24 kilometre,(Yol kalitesi açısından Tavsiye Edilen Güzergâh)
  • Yeşilhisar ilçesine 18 kilometre,
  • Kayseri iline 90 kilometre,
  • Niğde iline 60 kilometre,
  • Nevşehir iline 80 kilometre,
  • Adana iline 255 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Navigasyonla gitmek isterseniz altta yerleştirdiğimiz harita ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

Bakmadan Geçme

Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Arhavi Ortacalar Çifte Köprü Nerede – Nasıl Gidilir – Artvin Gezilecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir