Suluhan Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ULUS / ANKARA

Suluhan Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – ULUS / ANKARA

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Suluhan Çarşısı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Ziyaret Saatleri  hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                             Suluhan Çarşısı Nerede?                           

Ankara ilinin Altındağ ilçesi sınırları içerisinde Ulus semtinde bulunuyor. Sobacılar Çarşısı’nın hemen yanından Ulus Meyve – Sebze Hali olarak bilinen yerin karşısında yer almaktadır.

                  Suluhan Çarşısında Neler Var?                        

Çarsı içerisine girdiğiniz zaman sizleri Tarihi bir bina ve içerisinde hobi ürünleri karşılamaktadır. İncik, Boncuk, Gelin Çiçeği, Takı Toka, Ahşap Süsleme ürünleri, Nikâh ürünleri, Bebek Odası ürünleri olmak üzere birçok süsleme malzemesini burada bulabilirsiniz.

Çarşı içerisinde Mescitin alt kısmında otantik bir de çay ocağı bulunuyor.

         Suluhan Çarşısı Tarihi Hakkında Bilgiler             

16.Yy’da inşa edilen yapı Kaledibi denen yerde Aşağı yüz diye adlandırılan kesimde inşa edilmiştir. Geçmiş dönemlerde Hasanpaşa Hanı olarak ta adlandırılan bu yer ismini İçinde bulunan şadırvan ve Mescitten almaktadır. Çarşı, Osmanlı döneminde İplik ve Kahve ticaretinde önemli bir yere sahipmiş

                           Suluhan Çarşısı Giriş Ücreti                    

Giriş ÜCRETSİZDİR.

              Suluhan Çarşısı Ziyaret Saatleri                      

Ankara Suluhan Pazar Günü Açık mı?

Vakıf Mülkiyetinde olduğundan dolayı Pazar Günleri KAPALIDIR.

Diğer Günler 08.30 – 19.00 saatleri arasında dükkanlar açıktır.

                Suluhan Çarşısı’na Nasıl Gidilir?                   

Ankara ilinin Altındağ ilçesi sınırları içerisinde Ulus semtinde bulunuyor. Ulus semti ulaşım açısından Ankara ilinin en kolay bulunacak yerleri arasındadır. Ankara’lılar şöyle der; her yol Ulus’a çıkar.

Sobacılar Çarşısına Toplu Taşıma ile Gidecekler;

Metro – Otobüs – Dolmuş – Halk Otobüslerinden herhangi binisine binip ULUS durağında inmeleri yeterli olacaktır. Ulus durağında indikten sonra Kuyumcular Çarşısı ve Meyve – Sebze Haline doğru yürüyünüz, Sobacılar Çarşısı Sebze halinin sonunda yer alıyor.

Araç ile gitmek isteyenler; Araç park yeri biraz sıkıntıdır. Aracınızı Otoparka bırakıp gitmenizi tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.