Sülüklü Göl Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BOLU

Sülüklü Göl Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BOLU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere Sülüklü Göl Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vereceğiz.

                     Sülüklü Göl Hakkında Bilgiler                   

Sülüklü Göl, Bolu ilinin Mudurnu ilçesinde yer almaktadır. Göl, Tavşansuyu (Akyokuşkavağı) köyünün sınırları içerisindedir. Göl şiddetli bir deprem sonucunda oluşan çöküntüden oluşmuştur. Yapılan araştırmalar gölün 1700’lerde oluştuğunu gözler önüne sermektedir. Çökme ile birlikte göl içerisinde birçok ağaç gölün içerisinde kalmıştır. Buraya gittiğinizde göl içerisinde ağaç gövdelerini rahatlıkla görebilirsiniz. Göl içinde barındırdığı sülüklerden dolayı bu ismi almıştır.

Sülüklü Gölün toplam alanı 809.000 m2 gölün toplam büyüklüğü de 60.000 m2 dir. Sülüklü Göl rakım olarak yaklaşık 1200mdir. Sülüklü Göl, konum olarak oldukça zengin bir bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliğine sahiptir. Sülüklü Göl içerisinde çeşitli balık türleriyle birlikte alabalık çoğunlukla yaşamaktadır. Gölde avlanmak yasaktır.

                     Sülüklü Göl Kamp –  Konaklama              

Gölün etrafında herhangi bir konaklama veya yemek yeme tesisi mevcut değildir. Sülüklü Göl koruma altına alınmış sit alanıdır. Doğanın korunması amacıyla bölgeye herhangi bir inşaat yapılmamaktadır. Göle yakın oldukça fazla konaklama alanı mevcuttur. Fiyat ortalamaları 250 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

                    Sülüklü Göl’de Kamp Yapılır mı?                 

Bunun dışında kamp kurmak için oldukça elverişli bir bölgedir. Fakat burada kamp yapmak için çeşitli izinlerin alınması gerekmektedir. Yürüyüş parkurları, WC, Çeşme, odun sıkıntısı yaşamayacağınız bir yer.  Elektrik yok. Olta balıkçılığı yapabilirsiniz. Ormanlık bir alan olması sebebiyle vahşi hayvanlar oldukça yaygındır. Göl çevresi doğa yürüyüşü yapmak için oldukça elverişlidir. Ayrıca köyün içinde bulunan şelaleyi de görmenizi tavsiye ederim.

   Sülüklü Göl Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2022 Yılı       

Şahıs  ……………………………… 6 TL

İndirimli Şahıs…………………. 3 TL

Bisiklet……………………………. 6 TL

Motorsiklet …………………….. 12 TL

Otomobil, Kamyonet ……….. 18 TL

Minibüs …………………………. 54 TL

Midibüs …………………………. 90 TL

Otobüs………………………….. 180 TL

1 Ünite Çadır (günlük) …….. 35 TL

1 Ünite Karavan (günlük)…. 45 TL

         Sülüklü Göl Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?               

Sülüklü Göl, Bolu ilinin Mudurnu ilçesinde yer almaktadır. Göl, Tavşansuyu (Akyokuşkavağı) köyünün sınırları içerisindedir.

Sülüklü Göl Gitmek isteyenler özellikle hususi aracıyla gitmeleri gerekir. Bunun dışında göle birçok firma tarafından tur düzenlenmektedir. Bu turlar hem günübirlik hem de konaklamalı şekilde olmaktadır.

Sülüklü Göl’e hususi aracıyla gelmek isteyenler Adapazarı yönünde hareket ederek Sakarya Akyazı ilçesine ulaşmalıdır. Daha sonrasında Dokurcan beldesine doğru giderek yaklaşık 3 km kadar sonra tavşansuyu köyüne ulaşacaksınız. Ardından Sülüklü Göl tabelasını takip ederek kolayca sülüklügöle ulaşmış olacaksınız.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments