Sünnet Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BOLU

Sünnet Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – BOLU

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Sünnet Gölü Tabiat Parkı Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Tabiat Parkında Kamp Yapılır mı? Piknik Yapılacak Alanlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Sünnet Gölü, Bolu ilinin Göynük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Göynük İlçesi’nin 22 kilometre doğusunda, Erenler ve Korudağ Tepeleri arasında bulunmaktadır.

Sünnet Gölü, Erenler ve Korudağ Tepeleri arasında iki derin vadinin heyelanla tıkanması sonucu oluşan Sünnet Gölü’nün alanı 18 hektardır. Civarındaki derelerden ve kaynaklardan beslenir. Derinliği 22 metreyi bulur. Gölde bulunan mercan ve alabalıkların olta ile avlanması serbesttir.

Gölün ortasında yapay bir ada bulunur ve bu adanın üzerinde çeşitli ördek ve kazlar bulunur ve bunun yanı sıra bir çocuk oyun parkı ile ufak bir işletme yer alır. Çocuk oyun parkında gezinen tavşanlar ve çeşitli kümes hayvanları da çocukları son derece eğlendirmektedirler.

Ormanlık bir alan olan Gölün etrafında kızılcık, dağ böğürtleni, kalabak lalesi gibi birçok farklı bitki yetişmektedir. Gölün çevresinde de çeşitli piknik alanları mevcuttur. Doğanın ortasında bir piknik ile neşelenebilir ve temiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Çevredeki patikalarda da doğa yürüyüşü yapabilir ve tatilinizin veya gezinizin tadını çıkartabilirsiniz. Göle gelirken yol üstünde göreceğiniz çeşitli alabalık tesislerinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Özel sektörce işletilen 45 oda 115 yatak kapasiteli bir konaklama tesisi bulunmaktadır.

Bu otelde çeşitli yöresel yemeklerde bulunmaktadır. Aynı zamanda otel birçok farklı aktivite de uygulamaktadır. Çevresinde piknik, yürüyüş ve bisikletle gezinti yapılabilmektedir.

       Sünnet Gölü Tabiat Parkı Giriş Ücreti 2024 Yılı        

Şahıs  ….. …… 13 TL

İndirimli ……. 7 TL

Bisiklet ……… 13 TL

Otomobil……..40 TL

               Sünnet Gölü Açılış – Kapanış Saatleri             

Tabiat Parkı’na Giriş – Çıkış Saatleri olarak herhangi bir sınırlama yoktur.

                 Sünnet Gölü’nde Kamp Yapılır mı?               

Cevap: EVET yapılır.

Ateş Yakmak serbest

-Büfe var

-Tuvalet var.

-İnternet Çekiyor

-Ormanlık Alandan Odun bulabilirsiniz.

-Tabiat Parkı içerisinde Çeşmeler bulunuyor.

-Piknik yapmak için Ahşap Masalar bulunmaktadır.

              Sünnet Gölü Tabiat Parkı Nerede?                  

Sünnet Gölü, Bolu ilinin Göynük ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Göynük İlçesi’nin 22 kilometre doğusunda, Erenler ve Korudağ Tepeleri arasında bulunmaktadır. Mudurnu bölgesine ise 24 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

        Sünnet Gölü Tabiat Parkı  Nasıl Gidilir?            

Bu Göle özel aracınız ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bölgeye özel aracınız ile Mudurnu – Göynük kara yolundan ulaşabilirsiniz.

İstanbul’dan gelecekler için; Otobandan Akyazı-Mudurnu çıkışından çıkılarak Taşkesti beldesini geçtikten 8 km sonra Sünnet Gölü 16 km tabelasından sağa dönülür. 11 km sonra Sünnet Gölü 5 km tabelası ile ulaşılır.

Ankara’dan gelecekler için; Ayaş, Beypazarı, Nallıhan dan sonra Mudurnu ilçe merkezine girmeden Göynük istikametine devam edilir. Göynük ve Sünnet Gölü tabelası görüldüğünde sapaktan sola dönülür. 11 km sonra Sünnet Gölü 5 km tabelası ile ulaşılır.

Bolu şehir merkezinden: 52 km’lik yolla Mudurnu istikametine devam edilir. Mudurnu’ya girmeden sağa Göynük yoluna dönülür. Göynük ve Sünnet Gölü tabelası görülen sapaktan sola dönülür. Göynük istikametinde 11 km sonra Sünnet Gölü 5 km tabelasından sola dönülerek göle ulaşılır.

Göynük: 22 km Mudurnu: 25 km Abant: 55 km Bolu: 85 km Ankara: 280 km İstanbul: 290 km uzaklıktadır.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.