Sunturas Şelalesi (Santa ıras Şelalesi) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sunturas Şelalesi (Santa ıras Şelalesi) Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti

Sevgili Seyyahlar bu yazımızda Sunturas Şelalesi Nerede – Nasıl Gidilir – Giriş Ücreti – Kamp – Piknik Alanları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

                      Sunturas Şelalesi Nerede?                               

Sunturas Şelalesi, Mersin ilinin Toroslar ilçesinin Çağlarca Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Muhteşem bir doğas harikası içerisinde Gürül Gürül akan suyu ile Mersin ilinin gözde yerlerindendir.

                    Sunturas Şelalesi Hakkında Bilgi                  

Halk tarafından Sunturas ismi olarak bilinen ve Santa Iras Şelalesi olarak ta bilinen şelale yaklaşık 40 metre yükseklikten akarak gelen misafirlerine görsel bir şölen sunmaktadır. Şelaleden akan su Aslanköy’den gelen Efrenk Deresi ile buluşmaktadır.

Ayrıca, Şelale içerisinde Piknik alanı da bulunmaktadır. Bu Alana Giriş İçin ayrı bir ücret  daha ödeyip masa kiralamanız gerekmektedir.

Hava sıcaklarının 40 dereceye bulması ve bir de nem ile birleşmesi ile yöre halkı şelalenin olduğu yere akın etmektedir. El değmemiş bir doğa içeresinde böyle güzel bir şelaleyi görmek için mutlaka uğramalısınız

Ayrıca, Sunturaş Şelalesi’nde oturup dinlenebileceğiniz Çay – Kahve içip bir şeyler yiyebileceğiniz bir de restoran bulunuyor.

                     Santa Iras İsmi Nereden Geliyor?                

Hz. İsa havarilerinden olan Tarsus’lu Saint Paul tarafından yetiştirilen St. Tarasis’ten bu adı aldığı bilinmektedir.

                  Sunturas Şelalesi Giriş Ücreti 2023            

Giriş Ücreti Kişi Başı 30 TL

              Sunturas Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?                    

Sunturas Şelalesi, Mersin ilinin Toroslar ilçesinin Çağlarca Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.  Sunturas Şelalesine Gitmek için 2 güzergah bulunuyor;

1.Güzergâh; Mersin Kent Merkezinden Gözne istikametine giderken Aslanköy yol ayrımından devam edilip ulaşabilirsiniz. 2. Güzergâh;  Mezitli’den Fındıkpınarı üzerinden Yüksekoluk Köyü istikametinden devam ettiğinizde ulaşabilirsiniz. 

Navigasyon ile gitmek isteyenler, Altta yerleştirdiğimiz harita yardımı ile kolayca ulaşım sağlayabilirler.

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.