Surp Garabet Manastırı-Çanlı Klise Nerede – Nasıl Gidilir?

Surp Garabet Manastırı-Çanlı Klise Nerede – Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere  Surp Garabet Manastırı-Çanlı Kilise Nerede – Nasıl Gidilir? – Muş Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Surp Garabet Manastırı-Çanlı Kilise Hakkında;

Surp Garabet Manastırı-Çanlı Kilise, Muş il merkezinin yaklaşık 30 km kuzeybatısındaki tarihi Taron bölgesinde bulunan bir Ermeni manastırıdır. Çeşitli mezhepler tarafından önem verilen bu manastıra yılın belirli dönemlerinde Ermeniler tarafından gelinerek burada birkaç kalmaktadır.

Muş-Bingöl karayolunun üst kısmında bulunan manastır, geçmişten günümüze kadar çeşitli olaylar sonrasında çoğu yeri yıkılmış haldedir. Manastırın iki adet uzanmış ve heybetli halde bulunan bir kilisesi bulunur. Kilisenin etrafında papaz odaları bulunuyor.

Surp Garabet Manastırı-Çanlı Kilise Nerede;

Surp Garabet Manastırı-Çanlı Kilise, Muş il merkezinin yaklaşık 30 km kuzeybatısındaki tarihi Taron bölgesinde bulunan bir Ermeni manastırıdır.

Surp Garabet Manastırı-Çanlı Kilise’ye Nasıl Gidilir;

Muş il merkezinin yaklaşık 30 km kuzeybatısındaki tarihi Taron bölgesinde bulunur. Muş ilinden gelecekler, Muş-Bingöl karayolundan devam ederek geldiklerinde Konukbekleri geçip, yaygın jandarma karakolunu geçtikten sonra Aşağıyongalı köy tabelasını geçip ilk sağdan dönerek gidebilirler. Navigasyonu kullanacaksanız eğer, Alla yerleştirdiğimiz harita yardımıyla gidebilirsiniz.

OKUMALISIN  Abdipaşa Mesire Alanı Nerede - Nasıl Gidilir?

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.