Susanoğlu Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Susanoğlu Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?

Seyyahlar bu yazımızda sizlere Susanoğlu Halk Plajı Nerede-Nasıl Gidilir?– Mersin Gezi Rehberi hakkında bilgiler vereceğiz.

Susanoğlu Halk Plajı

Susanoğlu Halk Plajı Mersin ilinin Atakent ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Atakent Mersin il merkezine 90 km. uzaklıktadır.

Susanoğlu Plajı huzurlu bir tatil için en güzel kumsala sahip ve bölgenin en uzun kumsalıdır. Sahil genişliği 50 metreyi bulan Susanoğlu Halk Plajının uzunluğu 2 Km civarındadır. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Plajın kumu ince ve altın sarısı bir renge sahiptir. Suları oldukça sığ bir durumdadır. Bu sebeple acemi yüzücüler ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

Susanoğlu halk plajında Duşlar, Tuvaletler, Şezlonglar ve Şemsiyeler gibi araçlar kiralanmaktadır. Plaj Doğusunda kafeteryalar ve balık restoranlar bulunmaktadır. Sadece deniz keyfini yaşamanızın dışında geç saatlere kadar eğlencenin mükemmel olduğu bu sahil, açık halk pazarının lunaparkın bulunduğu bir ortamdır. Gündüz deniz akşam ise kalabalık bir gezi ve alışveriş imkânı sunan sahil ailelerin ve çocuklu çiftlerin tercihi olmuştur.

Susanoğlu Halk Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Susanoğlu Halk Plajı Mersin ilinin Atakent ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Atakent Mersin il merkezine 90 km uzaklıktadır.

OKUMALISIN  Erdek Zeytinli Ada Nerede - Nasıl Gidilir?

Susanoğlu Halk Plajına ulaşmak için hususi aracınızla veya toplu taşıma ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Mersin otogarına geldikten sonra Atakent minibüslerine binerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Adana Havalimanı ile havayolu ve karayolu ile Atakent-Susanoğlu’na ulaşım mümkündür. Atakent ilçesi Mersin il merkezine 90 km. kadardır ve özel araçla 1 saat 10 dakika kadar sürmektedir.

  • Adana Atakent-Susanoğlu arası yaklaşık 150 km
  • Kayseri Atakent-Susanoğlu arası yaklaşık 400 km
  • İstanbul Atakent-Susanoğlu arası yaklaşık 1010 km
  • Ankara Atakent-Susanoğlu arası yaklaşık 560 km
  • Bursa Atakent-Susanoğlu arası yaklaşık 775 km
  • İzmir Atakent-Susanoğlu arası yaklaşık 825 km

Gezilecek Yerler Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel gezilerden ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Değerli Okuyucularımız yazılarımızda kullandığımız resimlerin birçoğu bize ait olsa da okuyucularımızdan gelen ve internet ortamından resimler de alınarak yazılarımıza eklenmiştir. Resimlerden dolayı herhangi bir telif durumda bizlere direk İLETİŞİM ' e tıklayarak bize bildirirseniz size ait olan resimlerinizi kaldırabiliriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.